۱۳۹۸-۰۴-۰۵
همزمان با فرارسیدن دهه کرامت تربیت بدنی آستان قدس رضوی برگزار می کند

جشنواره علمی فرهنگی ویژه گام دوم انقلاب با موضوع علم ، ورزش و جوانان

بخش های جشنواره بخش ادبی : داستان کوتاه، شعر ، ایده‌پردازی، تجربه‌نگاری و یادداشت تحلیلی بخش هنری : عکس ، پوستر، موشن‌گرافی بخش تحلیلی : تطبیق بیانیه گام دوم با موضوع جشنواره علم ، ورزش و جوانان

بسمه تعالی

جشنواره علمی فرهنگی

«علم، ورزش و جوانان»

در گام دوم انقلاب

رهبر معظم انقلاب: « مدیران جوان، کارگزاران جوان، اندیشمندان جوان، فعّالان جوان، در همه‌ی میدانهای سیاسی و اقتصادی و فرهنگی و بین‌المللی و نیز در عرصه‌های دین و اخلاق و معنویّت و عدالت، باید شانه‌های خود را به زیر بار مسئولیّت دهند، از تجربه‌ها و عبرتهای گذشته بهره گیرند، نگاه انقلابی و روحیه‌ی انقلابی و عمل جهادی را به کار بندند و ایران عزیز را الگوی کامل نظام پیشرفته‌ی اسلامی بسازند ».

معرفی جشنواره:

مطالعه‌ی دقیق بیانیه گام دوم انقلاب و درک آن، قبل از هر اقدامی در حوزه­های مختلف عملکردی ضرورت دارد. اولین جشنواره «علم، ورزش و جوانان» قصد دارد راه­های اجرایی شدن این بیانیه را در جامعه ورزش بررسی نماید تا با بهره­گیری از ظرفیت علم و تجربه صاحبنظران و اهالی ورزش کشور، محفلی برای نقد و بررسی وضعیت و موقعیت تربیت بدنی و ورزش در طول حیات پربرکت نظام جمهوری اسلامی ایران و نقاط ضعف و قوت این مسیر بپردازد. همچنین با تبیین فرصتها و تهدیدهای پیش روی ورزش کشور بر اساس بیانیه گام دوم انقلاب، مدلی برای استقرار نظام تربیت بدنی و ورزش در تراز انقلاب اسلامی، معرفی شود.

اهمیت و ضرورت:

علی رغم جامعیت بیانیه گام دوم انقلاب، هنوز تبیین درستی برای چگونگی اجرایی نمودن برنامه­های عملیاتی برای معرفی این بیانیه به جامعه ورزش صورت نگرفته است. لذا ضروری است نخبگان علمی و اجرایی ورزش کشور، نسبت به تبیین مبانی تربیت بدنی و ورزش در نظام جمهوری اسلامی ایران با محوریت بیانیه گام دوم انقلاب به منظور ارائه الگوی واحد و یکپارچه در فعالیتهای فرهنگی ورزشی کشور در سطوح داخلی و بین­المللی و از طرفی آشنا سازی نسل جوان ورزشکار با محورهای گام دوم انقلاب اقدام نمایند.

 چشم انداز:

امید است با عمل به منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی به ویژه در فرمایشات معظم له در بیانیه گام دوم انقلاب و با هم اندیشی صاحبنظران و نخبگان علمی و اجرایی ورزش و هم­افزایی توان و تخصص نهادهای تأثیر گذار بر تربیت بدنی و ورزش نظام جمهوری اسلامی ایران، شاهد رسیدن به وضعیتی باشیم که:

« الگوهای عملیاتی تربیت بدنی و ورزش در تراز گام دوم انقلاب اسلامی به جامعه معرفی شود ».

اهداف برگزاری:

هدف اصلی برگزاری این جشنواره تبیین ویژگیها و مؤلفه­های تربیت بدنی و ورزش در تراز گام دوم انقلاب اسلامی ایران و ارائه راهکارهای عملیاتی­سازی آن میباشد.

سایر اهداف عبارت است از:

- تبیین اندیشه­های مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب برای جامعه تربیت بدنی و ورزش

- تبیین جایگاه تربیت بدنی و ورزش در تحقق بیانیه گام دوم انقلاب

- نهادینه نمودن مبانی تربیت بدنی و ورزش در تراز گام دوم انقلاب اسلامی در جامعه به ویژه جامعه ورزش

- ارائه راهکارهای عملیاتی برای معرفی ورزش در تراز گام دوم انقلاب اسلامی به جامعه به ویژه جامعه جهانی

محورهای اصلی:

- ورزش و جوان

- ورزش و علم

- ورزش و معنویت و اخلاق

- ورزش و اقتصاد

- ورزش و سیاست

-ورزش و عزت ملی

- ورزش و سبک زندگی

موضوع ویژه:

ورزشکار تراز گام دوم انقلاب چه ویژگیها و چه وظایفی دارد؟

 بخشهای جشنواره:

بخش ادبی:

داستان کوتاه، شعر کوتاه، ایده‌پردازی، تجربه‌نگاری و یادداشت تحلیلی

بخش هنری:

عکس محتوایی، پوستر، موشن‌گرافی

مکان برگزاری همایش اختتامیه:

سالن همایش های ورزشگاه امام رضا (ع)

ارسال آثار از طریق ایمیل : sport.razavi98@gmail.com

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود