۱۳۹۸-۰۴-۱۵
همزمان با روز دختر؛

25000 دختر شهر آفتاب در جشن «مَه دُخت» شرکت کردند

همزمان با نخستین روز ذی‌القعده بیش از 25 هزار دختر شهر آفتاب در جشن بزرگ «مَه دُخت» که در ورزشگاه امام رضا(ع) شهر مشهد برگزار شد، شرکت کردند.

به گزارش روابط عمومی تربیت بدنی آستان قدس رضوی ، همزمان با سالروز میلاد با سعادت حضرت معصومه(س) که در تقویم رسمی کشور به نام روز دختر نامگذاری شده است، جشن بزرگ «مه دخت» با حضور بیش از 25 هزار دختر انقلابی شهر مشهد و مسئولان استانی و لشگری از جمله علیرضا رزم‌حسینی استاندار خراسان رضوی، سردار یعقوب‌علی نظری فرمانده سپاه پاسداران امام رضا(ع)، محسن نصرپور مدیر کل صدا و سیمای خراسان رضوی و حجت‌الاسلام حجت گنابادی‌نژاد رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی برگزار شد.
میزان استقبال دختران انقلابی شهر مشهد به قدری بود که یک ساعت مانده به شروع برنامه تمامی سکوهای ورزشگاه چند هزار نفری امام رضا(ع) مملوء از حضور پرشور دختران و مادران شهر آفتاب بود.
الهام چرخنده بازیگر سینما و تلویزیون، فضه سادات حسینی مجری صدا و سیما و دختران شهدای هسته‌ای و مدافع حرم میهمانان ویژه جشن «مه دخت» بودند که به نمایندگی از دختران انقلابی ایران در این برنامه حضور داشتند.
الهام چرخنده بازیگر سینما و تلویزیون که سال 93 از سوی دفتر مقام معظم رهبری به عنوان سفیر عفاف و حجاب انتخاب شده بود در ابتدای برنامه در حالی‌ که پرچم مقدس ایران اسلامی را به دست داشت با حجاب کامل دور تا دور ورزشگاه حرکت کرد و سپس در سخنانی کوتاه ضمن تبریک روز دختر به دختران کشورمان، گفت: با اتحاد شما دختران انقلابی دشمنان کشور و اهل ‌بیت(ع) نمی‌توانند با هیچ روشی بین شما دختران محجبه و با عفاف تفرقه ایجاد کنند.
وی خطاب به دختران متدین و با حجاب ایران اسلامی توصیه کرد: همیشه مواظب حجاب و چادری که بر سر دارید باشید و مبادا این پوشش شما مایه فخر فروشی شما به دیگران باشد.
در ادامه این جشن بزرگ، 25 هزار دختر انقلابی مشهد هم صدا و هماهنگ با یکدیگر فریاد «من حجاب را دوست دارم» سر دادند.
همچنین در بخش دوم این مراسم به مناسبت روز دختر از دختران شهیدان رضایی‌نژاد، طهرانی‌مقدم، عطایی، توسلی و محرابی تقدیر شد.
پایان بخش جشن بزرگ «مه دخت» اجرای حامد زمانی خواننده انقلابی در ورزشگاه امام رضا(ع) بود.
یادآور می شود؛ جشن بزرگ و با شکوه «مه دخت» با مشارکت و همکاری سپاه پاسداران امام رضا(ع) و مجموعه‌های آستان قدس رضوی در ورزشگاه امام رضا(ع) برگزار شد.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود