۱۳۹۸-۰۴-۱۵
برگزاری جشن میلاد حضرت معصومه(س) در ورزشگاه امام رضا(ع)

«مه‌دخت»؛ متفاوت‌ترین جشن دخترانه

از مطلع ذیقعده، عطر کرامت ورزیدن گرفته است. روزی خوش یمن و برکت به نام معصوم‌ترین دختر هستی. در این روز سیلی از مادران و دختران شهر بهشت به یک سمت‌وسو روانه‌اند. برای اولین بار جشنی با حضور تمام‌قد دختران محجوب و نجیب مشهدی در استادیوم امام رضا(ع) برپا می‌شود؛ متفاوت‌ترین جشن دخترانه.

با کمی نزدیک شدن به محدوده ورزشگاه 25 هزار نفری امام رضا(ع)، صدای سرور و دست‌افشانی حضار خبر از مراسمی مفصل می‌دهد. ده‌ها پرچم رنگی میان دست‌ها می‌رقصد، بادکنک‌ها بی‌تاب پرواز و طبل و شیپورها معطل نواختن هستند. همه ساز و برگ یک جشن بزرگ مهیا شده. مراسمی که به میزبانی آستان قدس رضوی و تلاش چند نهاد فرهنگی شهر برای روز میلاد بانوی کرامت، حضرت فاطمه معصومه(س) تدارک دیده شده است.

به حجابم افتخار می‌کنم
روزی به نام ریحانه‌ی خانه موسی بن جعفر(ع) و خواهر امام رأفت و مهربانی. بانوی که در سایه دو امام زیسته و از امّ‌الائمه، نام و عصمتش را به یادگار دارد. میراث‌دار خاندان رسالت است، ولی خود اهل فضل و کرامت. تا آنجا که در دنیا و عقبی شفیع شیعیان‌اند و زائر مرقدشان اهل بهشت می‌شود.
به تأسی از حضرتش، 25 هزار دختر انقلابی مشهدی میهمان مراسم بزرگ «مه‌دخت» هستند و شعار «من یک انقلابی‌ام» و «حجاب را دوست دارم» را فریاد می‌زنند. انعکاس باورشان در هوای شهر طنین‌انداز می‌شود. بیرق سرخ و سفید و سبزِ اقتدار و اتحاد هم به اهتزاز در می‌آید با عبارتی آشنا بروی آن؛ خونی که در رگ ماست/ هدیه به رهبر ماست.
این مراسم میهمانان ویژه‌ای از جامعه رسانه‌ای، هنری و ورزشی هم دارد. الهام چرخنده با پوشش کامل اسلامی و با پرچمی به دست همراه گروهی از دختران دور ورزشگاه چرخی می‌زند و این روز را به همه دختران مسلمان ایرانی از صمیم دل تبریک می‌گوید. به گفته چرخنده، دختران نجیب و شریف شهر بهشت، به بهانه ولادت خواهر با کرامت‌ امام رضا(ع) گرد هم آمده‌اند تا به جشن و سرور بپردازند. به قول او، دختران، مادران نه چندان دور این سرزمین‌اند و قرار است به تأسی از این بانوی مومنه، نسل آینده را تربیت کنند. دخترانی که با حجاب در همه میادین حاضراند و به این پوشش افتخار می‌کنند، نه فخرفروشی. 
نمایندگانی از همسران و دختران خانواده معظم شهدای هسته‌ای و مدافع حرم هم میهمان این جشن هستند. دختر شهیدان رضایی‌نژاد، طهرانی‌مقدم، توسلی، محرابی و عطایی با تصویری از پدران آسمانی خود در میدان حاضر می‌شوند و در میان شور و استقبال حاضران مورد تقدیر قرار می‌گیرند. پدرانی که با خون‌شان نه فقط به دختران خود، بلکه به همه دختران ایرانی آبرو و عزت بخشیدند. چه آن‌ها که در مسیر دانش‌افزایی به حق پیوستند و چه شهیدان پشت خاکریزهای عراق و شام.

زندگی به سبک معصومان
حجاب، عفاف، نجابت و... کلیدواژه‌های سرود زیبای گروه 100 نفره دختران آوای رضوان است. همه به وجد می‌آمده‌اند، چرا که حرف دل 25 هزار دختر مشهدی و هزاران دختر پاکدامن ایرانی را بر لب می‌سرایند. این دختران  به رسم حضرت معصومه(س) دوست دارند، بهترین دختر خانه و بهترین زنان جامعه زمان خود باشند.
از لابه‌لای حرف‌های دلنشین یکی، دو تن از این دختران این آرزو پیداست. هم‌نام بی‌بی است و کلاس هفتمی. با روسری صورتی و چادر مشکی، یکی از اعضای گروه سرود دختران است. فاطمه یزدانی عضو بسیج مدرسه و مادرش عضو پایگاه محله‌شان. الگویش برای چادر پوشیدن در خانواده، مادر و دلیل هر دو آن‌ها، پیروی از حضرت فاطمه زهرا(س) است. این دختر جوان مشهدی معتقد است حجاب کامل امنیت و آسودگی خیال می‌آورد که رشد و کمال فردی، اجتماعی و الهی در سایه آن آسان‌تر به دست می‌آید. فاطمه باور دارد که با همین حجاب و عفاف بانوانی چون حضرت زهرا(س) و حضرت حضرت زینب(س) تاریخ‌ساز شدند.  
دوستش زیبب کدخدا هم چه در نام و چه رفتار، نشانه از حضرت زینب(س) یکی از بانوان یگانه هستی دارد. خیلی از عشق و علاقه به حضرت معصومه(س) می‌گوید و این‌که بارها به زیارت مرقدشان مشرف شده. از زینب خانم 13 ساله دلیل این ارادت‌مندی را جویا می‎شویم، به خوبی جواب می‌دهد و می‌گوید: حضرت فاطمه معصومه(س) مانند برادرشان، حضرت رضا(ع) توان علمی پاسخگویی به پرسش‌های سوال‌کنندگان را داشتند. همین طور ایشان دختری خوب برای پدر و خواهری دلسوز برای برادر بودند و پشت و پناه مردم شهر و خانواده در فقدان برادر. دوست دارم مثل ایشان زندگی کنم و در جامعه با حجاب کامل فعالیت کنم.  
این مراسم هم با همه شور و حرارتش به پایان می‌رسد، اما آن‌چه از آن تا همیشه می‌ماند، پیام دوستداران و پیروان اهل بیت(ع) است. پیامی که دختران جوان و با اصالت مشهدی با پوشش و رفتار خود منتشر خواهند کرد.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید