۱۳۹۸-۰۴-۲۳
با مشارکت تربیت بدنی آستان قدس رضوی انجام شد؛

پخش زنده مراسم باستانی با مشارکت کانون‌های خادمیاری سراسر کشور در گود آستان قدس رضوی

مراسم ورزش باستانی همراه با اجرای زنده کانون‌های خادمیاری سراسر کشور 22 تیرماه در موسسه تربیت بدنی آستان قدس رضوی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی تربیت بدنی آستان قدس رضوی ، همزمان میلاد حضرت رضا(ع) مراسم ورزش باستانی 22 تیرماه به صورت پخش ویدئوکنفرانس در سراسر کشور در گود باستانی و ورزش‌های زورخانه‌ای مؤسسه تربیت بدنی آستان قدس رضوی برگزار شد.

این برنامه با مشارکت مؤسسه تربیت بدنی آستان قدس رضوی و فرهنگسرای پایداری مشهد و با حضور 400 تن از پهلوانان و باستانی‌کاران پیشکسوت، خانواده شهیدعلیاصغر حسینیمهراب و جمعی از بانوان فعال فرهنگی و خادمیاران ورزشی به اجرا درآمد.
علیاصغر هاشمیجواهری، مدیرعامل مؤسسه تربیت بدنی آستان قدس رضوی با عرض تبریک ایام دهه کرامت و شب ولادت حضرت رضا(ع) گفت: ورزش باستانی هم روح و هم جسم انسان را می‌سازد و این گود باید مهد پرورش شیر مردان و زنانی چون باستانی‌کار ِشهید علی اصغر حسینی مهراب باشد.
وی اظهار کرد: امیدوارم شهدا دست ما را در دو دنیا بگیرند و خادمان خوبی برای آستان قدس رضوی باشیم چون معتقدم تربیت بدنی آستان قدس رضوی رواقی از رواق‌های حرم مطهر حضرت رضا(ع) است؛ رواق ورزشی.
هاشمی‌جواهری با بیان این نکته که باید کارهای‌ ما مرضی حضرت رضا(ع) باشد، عنوان کرد:  ورزش باستانی با آیین، تاریخ و فرهنگ ما پیوند خورده است. مرشد گود باستانی مدح و مرثیه اهل بیت(ع) را می‌خواند و همه باستانی‌کاران با رعایت ادب و احترام وارد این گود مقدس می‌شوند.
وی تأکید کرد: همه مختصات و اضلاع این گود هشت ضلعی، نوید تقدس این مکان را میدهد و صرف توجه به جسم نیست بلکه در این رشته ورزشی روح انسان مورد عنایت و تاکید قرار دارد.                                                           مدیرعامل مؤسسه تربیت بدنی آستان قدس رضوی بیان کرد: در این جمع بانوانی هستند که در عرصه‌های فرهنگی فعال‌اند و آشنایی شیر زنان ما با این ورزش موجب علاقه‌مندی آنها به تربیت فرزندانی برای تداوم این راه شود.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود