۱۳۹۸-۰۵-۰۳

همايش سراسری ماساژورهای اربعين حسينی در تربیت بدنی آستان قدس رضوی برگزار شد

مراسم افتتاحیه دوره‌های آموزشی-زيارتی ماساژورهای اربعين حسينی دوم مرداد به همت تربیت بدنی آستان قدس رضوی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی تربیت بدنی آستان قدس رضوی ، همايش ماساژورهای اربعین با حضور بیش از 100 تن از ماساژورهای خادم این عرصه از سراسر کشور، شامگاه دوم مردادماه در سالن همایش‌های مؤسسه تربیت بدنی آستان قدس رضوی برگزار شد.
متخصصان دعوت شده به این همایش طی سه روز اقامت در مشهد، از دوره‌های تخصصی در رابطه با ماساژ و درمان تاول و... بهره‌مند می‌شوند.
احمد اسکویی نیا مدیرعامل و رییس هیأت مدیره مؤسسه خیریه راهیان نور آسمان هشتم ضمن قدردانی از همراهی تربیت بدنی آستان قدس رضوی و شکر توفیق خدمت‌گذاری به زوار امام هشتم و اربعین حسینی گفت: از تیرماه سال ۸۶ در حد توان مجموعه، خدمت‌رسانی به زائران حضرت رضا(ع) اعم از حمل و نقل، اسکان، تغذیه و درمان زائران را شروع کردیم.
وی افزود: حسب وظیفه مجاورت در سایه مضجع منور رضوی و احساس نیاز، درصدد تأسیس مجموعه خیریه‌ای جهت خدمت به زائران حضرت رضا(ع) برآمدیم.

ماساژدرمانی یکی از زیباترین و مهم‌ترین خدمت‌ها است اسکویی نیا بیان کرد: در قالب طرح «افطار، اطعام، اکرام» در ماه مبارک رمضان مخصوص زائران ناتوان شهرستان‌های در مسیر مشهد مانند سالمندان و بیماران، هر شب رمضان با ارایه خدماتی نظیر اسکان، زیارت، افطاری و سحری در خدمت آن‌ها هستیم، طوری که ظرف یک ماه رمضان، یک دور همه شهرستان‎های خراسان رضوی را پوشش می‌دهیم.
وی ادامه داد: از دیگر طرح‌های این مؤسسه خیریه مستقر در مشهد، همکاری با هیئات بزرگ تهران به منظور ارایه خدمات متنوع‌تر از جمله ماساژدرمانی به زائران است.
مدیرعامل مؤسسه خیریه راهیان نور آسمان هشتم، ماساژدرمانی را یکی از زیباترین و مهم‌ترین خدمت‌ها دانست و گفت: امسال در قالب موکب مواسات با همکاری مؤسسه خیریه راهیان نور آسمان هشتم و آستان قدس رضوی و با ارایه آموزش‎های لازم به خادمان، آماده خدمت‎رسانی به زائران اربعین هستیم.
وی ابراز امیدواری کرد تا مجموعه آموزش‌ها و تدابیر اندیشیده شده برای ارایه خدمت ارزنده‌تر و در شأن زائران و میهمانان اعتاب مقدسه در اربعین مفید باشد.

ارایه خدمت ماساژ به 11 هزار زائر اربعین
احمد گلستانه مسئول موکب مواسات شهرداری تهران به خدمات ارایه شده در این موکب اشاره کرد و گفت: این موکب از سال۹۳ با ۱۰ نیروی خانم و آقا و سه دستگاه ماساژور برقی در مسیر نجف به کربلا آغاز به‌ کار کرد.
وی در خصوص ضرورت ارایه خدمت ماساژ به زائران توضیحاتی داد و گفت: در طول مسیر موکب های فراوانی به ارایه خدماتی چون تأمین خوراک و اسکان می‌پردازند و جای خالی ارایه خدمات ماساژدرمانی به زائران خسته با گرفتگی عضلات بخصوص بانوان احساس می‌شد، لذا اقدام به راه‌اندازی این موکب کردیم.
گلستانه اضافه کرد: در حال حاضر ۱۳۰ خادم درمانی و ماساژور به این حرکت پیوسته‎اند و با وجود همه مشکلات و کمبوده، همواره تلاش شده خدمتی درخور زوار اربعین ارایه شود.
به گفته وی، در طول سال‌های ارایه خدمت به زائران اباعبدالله(ع)، به منظور ایجاد وفاق فرهنگی، به موازات خدمت به زائران ایرانی در پی خدمت‌رسانی به برادران زائر عراقی بوده‌ایم. مسئول موکب مواسات عنوان کرد: در اولین سال توانستیم به سه هزار زائر و طی سال ۹۷ نیز به ۱۱ هزار زائر اربعین خدمت ماساژ ارایه دهیم. همچنین ۲۵ هزار قلم دارویی را تنها با کمک‌های مردمی تهیه و توزیع کردیم.
وی با تأکید بر تخصص‌گرایی در این مجموعه‌ عام‌المنفعه گفت: با توجه به تجربیات سال‌های گذشته، برای رفع گرفتگی عضلات، ماساژ سرپایی و نیز درمان تخصصی تاولِ مراجعه‌کنندگان اعم از بانوان و آقایان، برای اربعین امسال خطوط مجزا در نظر گرفته‌ایم. همچنین در حاشیه برگزاری این همایش دو کارگاه تخصصی با محوریت ماساژ زائر و با حضور اساتید و متخصصان ماساژدرمانی دایر شد.
 

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود