۱۳۹۸-۰۵-۰۷

صعود هیأت کوهنوردی آستان قدس رضوی به سومین قله بلند ایران

همزمان با ایام زیارتی حضرت رضا(ع)، جمعی از کارکنان آستان قدس رضوی در 50 امین برنامه کوهپیمایی، طی دو روز اقدام به صعود به رشته کوه سبلان کردند.

به گزارش روابط عمومی تربیت بدنی آستان قدس رضوی ، هیأت کوهنوردی آستان قدس رضوی متشکل از کارکنان این آستان ملکوتی، طی روزهای جمعه و شنبه، چهارم و پنجم مردادماه به رشته کوه سبلان واقع در استان اردبیل صعود کردند.
این گروه 12نفره به سرپرستی شاهین صنوبری، مربی و سرپرست فنی حمید کریم پور، رییس هیأت و مربی سیدعباس شوشتری در مدت یک‌ونیم روز و مجموع 11 ساعت کوهپیمایی از مسیر شابیل، جان‌پناه حسینیه به قله چهار هزار و 811 متری سبلان رسیدند.
اهتزاز پرچم متبرک حرم منور رضوی، قرائت دسته‌جمعی صلوات خاصه حضرت رضا(ع)، پخش نمک و نبات متبرک بین سایر صعودکنندگان حاضر در قله، اقامه نماز شکر، شماری از حرکت‌های فرهنگی کوهپیمایان در قله هستند.
همچنین قرار است در آینده با حمایت کمیته ورزش و معاونت اداری و پشتیبانی آستان قدس رضوی و مؤسسه تربیت بدنی آستان قدس برنامه‌ صعود به قلل مرتفع کشور اجرا شود.
گفتنی است، سبلان با ارتفاع ۴۸۱۱ متر از سطح دریا در شمار کوه‌های مرتفع ایران است که در شمال غرب کشور و در استان اردبیل قرار دارد. سبلان سومین قله بلند ایران پس از دماوند است و یکی از 1515 قله بسیار برجسته جهان محسوب می‌شود.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود