۱۳۹۸-۰۵-۱۴

استقبال رو به رشد بانوان از کلاس‌های ورزشی تابستانه

در رابطه با کیفیت اجرای طرح اوقات فراغت تربیت بدنی آستان قدس رضوی، عظیم کریمی معاون فرهنگی و ورزشی این مجموعه بیان می‌کند: همزمان با تعطیلی مدارس و آغاز فصل تابستان، کودکان و نوجوانان وقت آزاد بیشتری دارند؛ از این رو به منظور پر کردن صحیح این اوقات، شادی و نشاط آن‌ها و همین طور جهت‌دهی هدفمند بچه‌ها به سمت و سوی ورزش طرح اوقات فراغت هر ساله با قوت بیشتری به اجرا درمی‌آید. تاکنون رشته‌های ورزشی بانوان با استقبال خوبی مواجه شده است و حضور در برخی رشته‌ها به خصوص در رشته‌های جدیدتر رشد نشان می‌دهد.
وی به اهمیت جایگاه پرورش امور تربیتی و اخلاقی در کنار پرداختن به فعالیت‌های ورزشی اشاره‌ای می‌کند و می‌گوید: فصل تابستان، فصل شکوفایی استعداد جسمانی و اخلاقی دانش‌آموزان محسوب می‌شود که باید برای رشد توأمان این دو بعد برنامه‌ریزی مدونی صورت بگیرد که تربیت بدنی آستان قدس رضوی هر ساله به سهم خود در این خصوص تلاش می‌کند.
کریمی همچنین به تعداد و نحوه استفاده از رشته‌های فعال در این طرح هم می‌پردازد و ابراز می‌کند: در طول سال 51 رشته ورزشی فعال داریم که در تابستان امسال 11 رشته ورزشی به نسبت تابستان سال گذشته اضافه شده است و اکنون در رشته‌هایی نظیر فوتبال، بسکتبال، شنا، رشته‌های رزمیِ کاراته، تکواندو، ووشو، دفاع شخصی، آمادگی جسمانی پذیرای متقاضیان هستیم.
تشکیل اتاق فکر، برنامه‌ریزی و اجرای طرح و برنامه مفید برای پر کردن وقت خالی هزاران کودک و نوجوان آینده‌ساز این سرزمین کار کمی نیست. بار سنگینی است بر دوش همه، به خصوص مدیران و متولیان حوزه‌های فرهنگی و ورزشی کلان‌شهری چون مشهد مقدس. باری که دغدغه‌مندی و تلاش دو چندان می‌طلبد و از خانواده تا سطوح بالای تصمیم‌سازی، باید برداشتن بخشی از آن را تقبل کنند.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود