۱۳۹۸-۰۶-۱۱

میزبانی تربیت بدنی آستان قدس از تیم ملی ووشو در آستانه رقابت‎های جهانی

با هماهنگی هیئت ووشوی استان خراسان رضوی و تربیت بدنی آستان قدس رضوی، اردوی آماده‌سازی تیم ملی ووشو بزرگسالان جهت اعزام به مسابقات قهرمانی جهانی به مدت 10 روز در این مجموعه ورزشی در حال برگزاری است.

به گزارش روابط عمومی تربیت بدنی آستان قدس رضوی ، تیم ملی ووشوی آقایان در آستانه برگزاری پانزدهمین دوره مسابقات قهرمانی جهان به میزبانی کشور چین، طی اردویی به مشهد بخشی از تمرینات آماده‌سازی خود را در مجموعه ورزشی تربیت بدنی آستان قدس رضوی پیگیری می‌کنند.
این اردوی تمرینی که از سوم شهریور آغاز شده تا دوازدهم شهریورماه ادامه خواهد یافت، در حال حاضر با حضور حسین اجاقی سرمربی تیم و شاگردان ملی پوش وی از استان‌‌های فارس مازندران، همدان، لرستان و زنجان در مشهد در حال برگزاری است که 80 درصد تیم ملی را نیروهای جوان و تازه‌نفس از تیم‌های ملی جوانان تشکیل می‌دهد.
در سبک تالو امیر محمدرضایی از خراسان رضوی در اردوی تیم ملی ایران حضور دارد اما در بخش ساندا، خراسان در تیم ملی نماینده‌ای ندارد و از این جهت خراسان رضوی علیرغم وجود امکانات سخت‌افزاری و جوانان علاقه‌مند، همواره در بخش ساندا کاستی دارد.
برای حضور ووشوکاران در این پیکار جهانی از سوی فدراسیون ووشو هفت مرحله اردو پیش‌بینی شده که اردوی مشهد چهارمین مرحله این اردوها و شامل تمرینات فنی، دوومیدانی و بدن‌سازی است. قرار است این تیم پس از بازگشت به پایتخت، سه مرحله دیگر از این برنامه آماده‌سازی را در آکادمی ووشو تهران بگذرانند.
در مراحل پیشین این اردو، تیم ملی ووشو کشورمان با تیم‎ ملی لبنان اردوی مشترک برگزار کرده و در ادامه هم با تیم‌های ملی کرواسی، افغانستان و ارمنستان برنامه برگزاری اردوهای مشترک خواهد داشت.
تمرینات روزانه ملی پوشان با حضور مربیان و ووشوکاران مشهدی جهت افزایش دانش و تجربه آن‌ها و ارتقاء سطح ووشو استان خراسان رضوی دنبال می‌شود.
ووشوکاران تیم ملی بزرگسالان با رضایت از کیفیت بالای امکانات و تجهیزت و میزبانی تربیت بدنی آستان قدس رضوی تمرینات خود را در پیست دوومیدانی و سالن‌های تمرین این مجموعه می‌گذرانند و خود را برای انجام بازی‌های تکنیکی و تصاحب یکی از سه سکوی نخست قهرمانی جهان آماده می‌کنند.
گفتنی است، تیم ملی ووشوی کشورمان در دوره قبل قهرمانی جهان در کاران روسیه برای اولین بار عنوان قهرمانی را از آنِ خود کرد و برای شرکت در پانزدهمین دوره ووشو قهرمانی جهان و دفاع از عنوان قهرمانی خود اواخر مهرماه به کشور چین اعزام می‌شود.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود