۱۳۹۸-۰۶-۱۷

میزبانی تربیت بدنی آستان قدس از کاروان دوچرخه سواری افغانستان

مؤسسه تربیت بدنی آستان قدس رضوی از روز گذشته میزبان تیم هشت نفره دوچرخه سواران افغانستانی عازم مرقد امام خمینی(ره) است.

به گزارش روابط عمومی تربیت بدنی آستان قدس رضوی ، کاروان دوچرخه سواری انصار هرات در مسیر سفر ۲۲ روزه خود از شهر هرات به مقصد مرقد حضرت امام روز گذشته به شهر مشهد رسید.
علی اکبر هاشمی جواهری مدیر عامل تربیت بدنی آستان قدس رضوی در جلسه استقبال از این کاروان ورزشی، ضمن خوشامدگویی به این کاروان دوچرخه سواری گفت: امیدواریم پیام صلح و دوستی ملت شریف افغانستان را به ملت ایران برسانید. چون این دو کشور سالها روابط دوستی و همسایگی دارند.
وی افزود: هر زمان به این کشور سفر می کنیم، واقعا مردم افغانستان مثل برادر با ما ایرانی ها رفتار می کنند و ما هم نسبت به برادران و‌ خواهران ساکن ایران به همین چشم نگاه می کنیم؛ به خصوص ما مشهدی ها که روابط خانوادگی هم با افغانستانی ها داریم و‌ هروی های ساکن مشهد اصالتا هراتی هستند.‌
هاشمی جواهری بیان کرد: امیدوارم این دست حرکت های ورزشی در کشور افغانستان تقویت شود و ما در مجموعه منتسب به حضرت رضا(ع) میزبان‌گروه های ورزشی در رشته های مختلف باشیم تا به بهانه ورزش و سلامتی، روابط میان دو‌ ملت مستحکم تر شود.
وی همچنین اظهار کرد: در این قبیل فعالیت های ورزشی برون مرزی رعایت مسائلی چون تغذیه مناسب و تأمین امنیت ورزشکاران بسیار حائز اهمیت است.
مدیر عامل تربیت بدنی آستان قدس رضوی اضافه کرد: ما هماهنگی های لازم را با هیئت های ورزشی شهرستان های مختلف خراسان رضوی انجام می دهیم تا کاروان دوچرخه سواری با آرامش و آسودگی بیشتری طی مسیر کند.‌ در راه بازگشت هم در صورتی که در ایام شهادت حضرت رضا(ع) مشهد باشید، باز هم در خدمت شما خواهیم بود.‌
محمد ادریس درویش هم درخصوص کم و کیف این سفر فرهنگی ورزشی گفت: کاروان هشت نفره انصار هرات متشکل از عبدالعلی سخی زاده، مهزاد خالقی، عیدی گل خالقی، امید عطایی، صدیق صدیقی، محمد حمیدی و احمد زبیر رحیمی است.
وی هدف از این حرکت را صلح و دوستی بین دو‌ ملت همسایه عنوان کرد و افزود: از روز چهارشنبه، ۱۳شهریور مسیری بالغ بر ۴۳۰ کیلومتر را طی سه روز پیموده اند.
این عضو فدراسیون دوچرخه سواری افغانستان در ادامه بیان‌ کرد: سبک دوچرخه سواری این گروه کورسی است و تاکنون چهار سفر خارجی را تجربه کرده که سه بار آن به مقصد ایران و یک سفر با هدف ترکیه انجام شده است.‌
وی با بیان اینکه فدراسیون دوچرخه سواری کشور افغانستان حمایت خاصی از تیم نمی کند، ابراز کرد: همه هزینه های این دست برنامه های ورزشی را باید خود اعضا تأمین کنند‌.
درویش همچنین فقدان تیم اسکورت و پشتیبانی از کاروان ورزشی طی مسیر برای پیشگیری از خطرات احتمالی و تامین امنیت ورزشکاران از جمله کمبودهای پیش روی تیم دوچرخه سواری عنوان‌کرد.‌
وی ادامه داد: سیدعبدالله فضلی مؤسس فدراسیون دوچرخه سواری افغانستان است و از سال ۸۳ با چهار ورزشکار فعالیت خود را آغار کرد و اکنون با حدود ۵۰۰ دوچرخه سوار در دو سبک جاده ای و کوهستان با قوت به کار خود ادامه داده است.
مدیر کاروان دوچرخه سواری افغانستان بیان کرد: قرار است تیم والیبال کشورمان نیز سفری به مشهد داشته باشد و امیدواریم تیم های ورزشی ایران هم چنین سفرهایی را به مقصد افغانستان داشته باشند.‌
گفتنی است، این کاروان ورزشی طی هماهنگی های صورت گرفته میان فدراسیون دوچرخه سواری افغانستان و مؤسسه تربیت بدنی آستان قدس رضوی در این مجموعه ورزشی اسکان داده شدند و بعد از زیارت حرم رضوی و بهره مندی از خوان نعمت ثامن الحجج(ع)، با هدایایی متبرک از سوی تربیت بدنی آستان قدس راهی تهران شدند.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود