۱۳۹۸-۰۶-۲۱

برگزاری دوره‌های ارزیابی و اصلاح اسکلتی عضلانی دانش‌آموزان در تربیت بدنی آستان قدس

تربیت بدنی آستان قدس رضوی در کنار کلاس‌های ورزشی خود در رشته‎های مختلف، تست ارزیابی سلامت فیزیولوژیکی دانش‌آموزان و دوره‌های اصلاحی را به منظور کنترل و مرتفع ساختن ناهنجاری‌های جسمانی نسل آینده برگزار می‌کند.

عظیم کریمی، معاون فرهنگی و ورزشی تربیت بدنی آستان قدس رضوی در گفت‌وگو با آستان‌نیوز در رابطه با اهمیت برگزاری دوره‌های ارزیابی و اصلاحی اسکلتی عضلانی این مجموعه ورزشی گفت: ورزشکاران در زمان ثبت‌نام در این مجموعه، تحت ارزیابی ناهنجای‌های احتمالی اسکلتی و عضلانی قرار می‌گیرند.
وی اضافه کرد: در صورت تشخیص هرگونه ناهنجاری در بچه‌ها، کلاس‌های آمادگی جسمانی مستمر متناسب با میزان اصلاحات مورد نیاز دایر می‌شود. از ابتدای تابستان 98 تاکنون، سه کلاس با این محوریت به تعداد 15 شرکت‌کننده در حال برگزاری است.
این مقام مسئول در تربیت بدنی آستان قدس رضوی همچنین ابراز کرد: پس از گذراندن دوره ارزیابی و تمرینی، تست نهایی روی افراد صورت می‌گیرد و میزان و رشد و ضعف جسمانی آن‌ها در یک کارنامه سلامت ارایه می‌شود.
وی افزود: معمولا هر دوره از این کلاس‌ها 12 جلسه و در مدت یک ماه تشکیل و تخفیف‌های 15 درصدی به متقاضیان این دوره‌ها داده می‌شود. البته برخی از افراد بسته به میزان انحراف اعضای بدن‌شان به بیش از یک ماه دوره تمرینی و اصلاحی نیاز دارند.
کریمی در خصوص نحوه شکل‌گیری این نوع ناهنجاری‌ها توضیحاتی را بیان کرد: دسته‌‌ای از این ناهنجاری‌ها بر اساس آداب نادرست رفتاری مثل برجستگی پشت یا افتادگی شانه به وجود می‌آید و برخی از ناهنجاری‌های اسکلتی از جمله پای پرانتزی و ضربدری، ریشه مادرزادی دارند.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود