۱۳۹۸-۰۷-۰۶

«جام رسانه و مهربانی» تبلور احیاء مرام و مسلك پهلوانی در ورزش

مدیر روابط عمومی مؤسسه تربیت بدنی آستان قدس رضوی در پی انعکاس خبر پرداخت دیه و آزادی دانش‌آموز ورزشکار مشهدی از بند زندان از محل کمک‌های جمع‌آوری شده در «جام رسانه و مهربانی»، از تداوم این جام جهت فرهنگ‌سازی وقف ورزشی خبر داد و این جام را تبلوری از احیاء مرام و مسلک پهلوانی در ورزش خواند.

مجید مولایی در گفت‌وگو با آستان‌نیوز، در خصوص شیوه شکل‌گیری «جام رسانه و مهربانی» گفت: به ابتکار مؤسسه تربیت بدنی آستان قدس رضوی و در راستای انجام امور عام‌المنفعه و خیریه با حضور اهالی رسانه و پیشکسوتان ورزشی، مسابقات فوتسال از دهه کرامت سال گذشته برنامه‌ریزی و برگزار شد.
وی با اشاره به تاثیر خیرخواهانه این جام ورزشی در اولین دوره برگزاری آن افزود: از محل گلریزان و کمک‌های جمع‌آوری شده در نخستین دوره، مدرسه‌ای محروم در منطقه تبادکان به مبلغ 140 میلیون ریال با وسایل کمک آموزشی و ورزشی تجهیز شد.
مولایی ادامه داد: همزمان با دومین دوره جام رسانه و مهربانی مطلع شدیم که در اثر مداخله در یک نزاع، دانش‌آموز ورزشکار محکوم به پرداخت دیه‌ شده است؛ لذا از طریق گلزیران صورت گرفته در مراسم اختتامیه و جمع‌آوری مبلغ 30 میلیون ریال دوباره پرونده از مسیر حقوقی به جریان افتاد و دانش‌آموز با پرداخت دیه از زندان آزاد شد.
وی با اشاره به اهداف طراحی و اجرای این برنامه گفت: این جام با هدف گسترش فعالیت‌های ورزشی و نیز معرفی و توسعه ظرفیت‌های وقف در حوزه ورزش در نظر گرفته شده است، چرا که وقف و نذر در بسیاری از زمینه‌ها مانند مدرسه‌سازی و پزشکی و درمان، برای مردم فرهنگ‌سازی شده و در حوزه‌های جدید و مورد نیازی مانند ورزش هم خلأ آن احساس می‌شود.
به گفته وی مجموعه‌های مختلفی از جمله انجمن خبرنگاران و عکاسان ورزشی، پیشکسوتان تیم‌های ابومسلم، پیام، دهداری و هدف گلکار، شهرداری، مؤسسه شهرآرا، باشگاه سبزجامگان پیام، هیئت فوتبال خراسان رضوی، آموزش و پرورش در این امر خیر مشارکت داشتند.
وی ابراز کرد: بنای ما بر این است که این مسابقات هر ساله در ایام پر برکت کرامت ادامه داشته باشد و با اطلاع‎رسانی و فرهنگ‌سازی و جلب اعتماد عمومی، این حرکت خداپسندانه گسترش یابد و اهداف بزرگتری چون ساخت مجموعه‌های ورزشی را دنبال کنیم.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود