۱۳۹۸-۰۷-۰۸
از 13 مهرماه؛

نخستین ایستگاه ورزش همگانی در تربیت بدنی آستان قدس رضوی دایر می‌شود

عضو هیئت مدیره مؤسسه تربیت بدنی آستان قدس رضوی از افتتاح نخستین ایستگاه ورزش همگانی از تاریخ شنبه، 13 مهرماه در محل استادیوم امام رضا(ع) خبر داد.

محمدعلی قره، عضو هیات مدیره موسسه تربیت بدنی آستان قدس رضوی در گفت‌وگو با آستان‌نیوز، درخصوص اهداف اجرای برنامه جدید این مجموعه ورزشی برای همگانی کردن ورزش گفت: بر اساس قانون اساسی کشورمان و تأکیدات رهبر معظم انقلاب، ورزش همگانی باید در اولویت و مورد توجه واقع شود.
وی همگانی و فرهنگی کردن ورزش را جزء اهداف استراتژیک تربیت بدنی آستان قدس رضوی معرفی کرد و افزود: ورزشکارانی پهلوان‌منش و با اخلاق تربیت شدند که سفیران فرهنگی و ارزشی و قدرتی نظام اسلامی در میادین بین‌المللی باشند. ما معتقدیم که باید همه مردم ایران با کفش ورزشی حرکت کنند.
این کارشناس و مدرس دانشگاه در علوم ورزشی و تربیت بدنی بیان کرد: بر اساس مصوبه هیئت مدیره تربیت بدنی آستان قدس رضوی بنا شد تا برنامه جامع و جدیدی جهت همگانی شدن ورزش در این مجموعه با استفاده همه علاقه‌مندان به ورزش اعم از کارکنان و خادمان آستان قدس رضوی و خانواده‌های‌شان، زائران و مجاوران از امکانات و برنامه‌های ورزشی به اجرا در آید.
وی از افتتاح اولین ایستگاه ورزش همگانی از تاریخ 13 مهرماه در استادیوم ورزشی امام رضا(ع) خبر داد و گفت: از روز شنبه به مدت یک ساعت، برنامه ورزشی 6 تا 7 صبح و برنامه شامگاهی هم 18 تا 19 ویژه آقایان آغاز می‌شود که از اساتید دانشگاهی برای مباحث پزشکی و تغذیه ورزشی به منظور استفاده از مشاوره‌های تخصصی هم دعوت می‌شود.
عضو هیات مدیره مؤسسه تربیت بدنی آستان قدس رضوی در رابطه با کیفیت اجرای این برنامه برای بانوان گفت: این برنامه با همین مختصات ویژه بانوان به همراه فرزندان‌شان در محل مجموعه‌های چند منظوره اختصاصی بانوان(پشت مجموعه تربیت بدنی آستان قدس رضوی) در دو بخش ورزشی صبحگاهی و شامگاهی انجام می‌شود و شرکت‌کنندگان می‌توانند از امکانات ورزشی این مجموعه به صورت رایگان بهره‌مند شوند.
وی اظهار کرد: بسته به میزان استقبال شهروندان مشهدی از طرح، از ظرفیت وسعت و تجهیزات ورزشی مجموعه تربیت بدنی آستان قدس رضوی استفاده کرده و به تعداد گروه‎های ورزشی اضافه خواهیم کرد.
قره همچنین از افتتاح ایستگاه‌های دیگر در سطح شهر مشهد خبر داد و گفت: در گام‎های بعدی، برنامه فعال کردن ایستگاهی را در مجموعه ورزشی واقع در شهرک محروم شهید رجایی در نظر داریم که پس از فعال شدن ایستگاه نخست، آن را تا پایان مهرماه برای بهرمندی خانم‌ها و آقایان پیگیری خواهیم کرد.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود