۱۳۹۸-۰۹-۰۴

دوره مقدماتی تربیت مبلغ ورزشی در تربیت بدنی آستان قدس برگزار می‌شود

نخستین دوره تربیت مبلغ ورزشی خانم و آقا به مدت یک هفته در محل مؤسسه تربیت بدنی آستان قدس رضوی برگزار می‌شود.

عظیم کریمی، معاون فرهنگی ورزشی مؤسسه تربیت بدنی آستان قدس رضوی به تشریح مختصات این دوره پرداخت و گفت: دوره‌های ترتیب داده شده از 10 لغایت 16 آذرماه برای بانوان و آقایان و هر کدام با حضور 20 تن از طلاب ورزشکار و در مجموع40 نفر برگزار می‌شود.

وی افزود: طی این دوره از طلاب ورزشکار و مربی با برخورداری از سه سال سابقه حرفه‌ای ورزشی دعوت می‌شود تا با گذراندن یک دوره تبلیغی، تربیتی و ترویجی در انواع عرصه‌های ورزشی چه در تربیت بدنی آستان قدس و چه دیگر زمینه‌های ورزش‌محور شهر مشهد فعال شوند.

به گفته کریمی، دوره نخست این دوره آموزشی برای مبلغان مشهدی و در دوره‌های بعد برای سراسر کشور به اجرا درخواهد آمد.  

وی ادامه داد: امسال یک دوره مقدماتی و سال 99یک دوره مقدماتی و دورههای پیشرفته‌تر در سطوح دو، سه، چهار و پنج برگزار میشود. سطوح عملکردی مبلغ ورزشی از سطح باشگاهی آغاز می‌شود و سپس در سطح محلات، استانی، کشوری و در نهایت بین‌المللی رتبه‌بندی و ادامه پیدا خواهد کرد.

کریمی ابراز کرد: این مربیان و ورزشکاران تحت آموزش باید در حین ارتقای سطح فرهنگی خود، سطح مدرک فنی رشته ورزشی خود را هم بالا ببرند؛ لذا جمعی از متقاضیان مبلغ ورزشی پس از گذراندن 200 نفر طی 5 سال امکان دارد تعداد انگشت‌شماری به سطح بین‌المللی برسند.

این مقام مسئول در آستان قدس رضوی گفت: مربیان و کمک‌مربیان دوره‌دیده طی دو سال کلاس‌هایی با مختصات رضوی شامل فوق برنامه و دوره‌های ورزشی را برگزار می‌کنند و برنامه ما این است که خروجی این کلاس‌ها ورزشکارانی متخلق به اخلاق اسلامی باشد.

وی همچنین یادآور شد: مبلغان پس از طی دوره، با مسئولان طرح در این مجموعه ارتباط خودشان را حفظ می‌کنند تا بازخورد خط‌مشی‌های تعریف شده را در مسیر عملی فعالیت‌شان رصد کنیم.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید