۱۳۹۸-۰۹-۰۹
رئیس دانشگاه علوم اسلامی رضوی تأکید کرد:

ضرورت فرهنگ‌سازی عمومی وقف سلامت در کشور

رئیس دانشگاه علوم اسلامی رضوی بر ضرورت جلب اعتماد عمومی به منظور فرهنگ‌سازی در زمینه وقف سلامت از بهترین و ضروری‌ترین مصادیق موقوفات تأکید کرد.

به گزارش روابط عمومی تربیت بدنی آستان قدس رضوی ، حجت‌الاسلام سیدحسن موحدی شبیری رئیس دانشگاه علوم اسلامی رضوی در جریان دومین همایش ملی «برند در ورزش» هفتم آذر در تربیت بدنی آستان قدس رضوی ضمن ارائه مقاله «وقف در ورزش» گفت: در منابع حدیث اسلامی آمده است، با مرگ انسان‎ها از بین می‌روند، اما با سه عمل جاودانه می‌شود؛ نخست صدقه جاریه، دوم دانش سودمند به حال مردم و سوم فرزند شایسته‌ای که برای انسان دعا کند.
وی تأکید کرد: علمای و روحانیون ما باید بیشتر از سایر اقشار به ورزش و سلامتی بها دهند. آیت‌الله مکارم شیرازی مقید به پیاده‌روی و ورزش و نرم هستند. همین طور آیت‌الله سبحانی به ورزش صبحگاهی عادت دارند.

لزوم جلب اعتماد عمومی
این مدرس حوزه و دانشگاه اظهار کرد: باید با اعتمادسازی بین مردم، موضوع وقف سلامت را که به خاطر سبک زندگی امروز از بهترین و ضروری‌ترین مصادیق موقوفات است، فرهنگ‌سازی کنیم.
وی افزود: سلامت مردم ما در خطر است؛ به دلیل فقدان ورزش در الگوی زندگی ما آمار ابتلاء بیماری‌های قلبی و عروقی و سکته‌های مغزی در کشورمان برخلاف دیگر ملل بسیار بالا است.
حجت‌الاسلام موحدی شبیری همچنین اضافه کرد: در برند ورزش رضوی باید باب‎هایی را به اخلاق، حقوق و فقه ورزش اختصاص دهند. در ورزشی که به نام حضرت رضا(ع) انجام می‌شود، بد اخلاقی، اهانت و جسارت نیست.
وی بیان کرد: ورزش رضوی باید با اصول و مبانی اخلاق فقهی نورانی اسلام انطباق داشته باشد. متأسفانه در رابطه با حقوق ورزش در قانون مجازات اسلامی ما فقط دو ماده وضع شده، در حالی که انبوه تحقیقات مسائل حقوقی ما در حوزه ورزش روی زمین مانده است.

نیاز به راه‌اندازی مرکز مطالعات ورزش
این هیأت علمی دانشگاه قم همچنین گفت: امیدوارم با همراهی و هم‌افزایی دانشگاه علوم اسلامی رضوی، دانشگاه بین‌المللی امام رضا(ع)، دانشگاه فردوسی و این مجموعه ورزشی منتسب به حضرت رضا(ع)، مرکز مطالعات ورزش راه‌اندازی شود تا با همفکری حقوقدانان، متخصصان علوم ورزشی و روحانیون حرکت تازه‌ای را رقم بزنیم.
وی تصریح کرد: این همایش را بایستی مبدأ حرکتی عظیم و ملی قرار دهیم؛ چرا که به برکت نظام اسلامی در کشورمان و به برکت خون شهدا، نباید شاهد بد اخلاقی‌هایی شبیه ورزشگاه‌های غربی باشیم و با مشارکت و همراهی می‌توانیم این خلأ را پر کنیم.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید