ویژه‌برنامه‌های تربیت بدنی آستان قدس رضوی در ایام‌الله دهه فجر
۱۳۹۸-۱۱-۱۳
همزمان با آغاز دهه فجر، تربیت بدنی آستان قدس رضوی برنامه‌های متنوع رقابتی را از تاریخ دوازدهم بهمن ماه تا خجسته میلاد حضرت صدیقه طاهر(س) برای مخاطبانی از اقشار مختلف مردم به مرحله اجرا درمی‌آورد.

به گزارش روابط عمومی تربیت بدنی آستان قدس رضوی ،  هم‌راستا با دیگر نهادها و مجموعه‌های آستان قدس رضوی، مؤسسه تربیت بدنی آستان قدس ویژه‌برنامه‌های ورزشی با پیوست فرهنگی را مناسب روزهای پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی برنامه‌ریزی و اجرا می‌کند.
جشنواره فرهنگی و ورزشی «بُشری» با هدف تبیین و ترویج فرهنگ عفاف و حجاب بین دختران نوجوان مشهدی از 12 تا 26 بهمن ماه از سوی تربیت بدنی آستان قدس رضوی به اجرا درمی‌آید.  
این جشنواره برای دومین سال پیاپی ویژه دختران دوره متوسطه اول و در سه دبیرستان واقع در منطقه بلوار توس، شهرک شهید رجایی و منطقه خواجه ربیع مشهد در نظر گرفته شده است. مراحل رقابتی مسابقات با حضور حداقل 900 دانش‌آموز شرکت‌کننده در سالن‌های ورزشی خود مدارس برگزار می‎شود.
آیتم‌های متنوعی از بازی‌های بومی محلی از قبیل ناودونی، دارت، هم‎پا، هدف‌گیری با توپ برای این جشنواره طراحی شده است. آیین اختتامیه این مسابقات، همزمان با ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) در تاریخ 26 بهمن در این مؤسسه برگزار خواهد شد.
مسابقات شنای بانوان ناشنوای سراسر کشور از دیگر برنامه‎های تدارک دیده شده برای این دهه مبارک به میزبانی تربیت بدنی آستان قدس رضوی و با مشارکت فدراسیون ورزش‌های ناشنوایان است.  
این رقابت‌ها با حضور 70 شناگر حرفه‎ای برگزار می‎شود و تربیت بدنی آستان قدس رضوی برای برگزاری با کیفیت این دوره از مسابقات همه امکانات اعم از اسکان، تغذیه، سالن‌های استخر، مربی و داور، غذای متبرک مهمانسرای حضرت رضا(ع) و ویژه برنامه‎های فرهنگی را فراهم می‎کند.
همچنین چهارمین دوره مسابقات کارکنان آستان قدس رضوی در دو رشته فوتسال و والیبال در دهه مبارک فجر برگزار می‌شود. این مسابقات ویژه آقایان شاغل در بخش‌های مختلف خدمتی آستان قدس رضوی تدارک دیده شده است.  
در این ایام، اولین دوره رقابت‌های ورزشی بسیجیان آستان قدس رضوی در چهار رشته تیراندازی، فوتبال دستی، شنا و دارت هم در سالن‌های ورزشی این مؤسسه در نظر گرفته شده است. این رقابت‎ها برای هر دو گروه بانوان و آقایان برگزار خواهد شد.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید