۱۳۹۹-۰۴-۰۱
به مناسبت فرا رسیدن دهه کرامت برگزار می‌شود؛

آغاز حرکت کاروان دوچرخه‌سواری «حرم تا حرم» از بارگاه منور رضوی

به همت مؤسسه تربیت بدنی آستان قدس رضوی و تربیت بدنی سپاه امام رضا(ع)، کاروان دوچرخه‌سواری یگان حفاظت حرم مطهر رضوی با عنوان «حرم تا حرم» با استعانت از حضرت رضا(ع) حرکت خود را امروز از مقابل بست شهید نواب صفوی بارگاه منور رضوی به سمت شهر مقدس قم آغاز کرد.

آئین بدرقه کاروان دوچرخه‌سواری «حرم تا حرم» امروز، 31 خردادماه با حضور مدیرعامل تربیت بدنی آستان قدس رضوی در حرم مطهر رضوی برگزار شد.
در حاشیه این مراسم، علیرضا تاج فیروز مدیرعامل تربیت بدنی آستان قدس رضوی با تجلیل از اجرای این برنامه فرهنگی و مذهبی گفت: امسال نهمین سالی است که کاروان «حرم تا حرم» به مناسبت دهه کرامت مسیر قم ـ مشهد را رکاب می‌زنند.  
وی با اشاره به حمایت‌های صورت گرفته از این حرکت فرهنگی، افزود: شامگاه امروز، آغاز حرکت کاروان توسط قطار از مشهد با برگزاری مراسمی بدرقه‌ای در نظر گرفته شده و بعد از رسیدن به شهر قم، با کمک نیروهای خادمیار رضوی  مراسم افتتاحیه‌ای برگزار می‌شود. مطابق هماهنگی‌های صورت گرفته تلاش شده در طول مسیر قم تا مشهد تسهیلات سفر این عزیزان در شهرهای مختلف مهیا شود.
وی ادامه داد: حرکت رسمی دوچرخه‌سواران دوم تیرماه از شهر قم آغاز شده و شب 12 تیرماه هم در مشهد خاتمه پیدا می‌کند. صبح روز 13 تیرماه نیز آئین اختتامیه این برنامه برگزار خواهد شد.
ابوالفضل نصیر مسئول کاروان «حرم تا حرم» هم در ادامه گفت: هر ساله همزمان با ایام دهه کرامت دوچرخه‌سواران کاروان زیارتی «حرم تا حرم» مسیر قم تا مشهد را رکاب می‌زنند و امسال این گروه با 25 دوچرخه‌سوار و به نام نورانی جوادالائمه(ع) به راه افتاده است.
به گفته این خادم بارگاه رضوی، در مدت 9 سال از آغاز این حرکت فرهنگی ورزشی، افراد مختلفی با سنین مختلف به این جمع پیوسته‌اند. امسال کوچکترین عضو کاروان 9 ساله و بزرگترین آنها 65 ساله است.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید