۱۳۹۹-۱۰-۱۳
با حضور رئیس فدراسیون دوومیدانی انجام شد؛
امضاء تفاهم‌نامه همکاری تربیت بدنی بنیاد کرامت رضوی و فدراسیون دوومیدانی
تفاهم‌نامه گسترش همکاری‌های بین مؤسسه تربیت بدنی آستان قدس رضوی و فدراسیون دوومیدانی با هدف استفاده بهینه از توانایی‌ها و امکانات متقابل، نهادینه کردن روحیه پهلوانی و اخلاق‌مداری و توسعه و ترویج فرهنگ رضوی امروز در محل مؤسسه منعقد شد.

طی جلسه‌ای با حضور رییس فدراسیون دوومیدانی و مدیرعامل مؤسسه تربیت بدنی بنیاد کرامت رضوی، تفاهم‌نامه همکاری دو جانبه به امضا رسید.
در این دیدار، علیرضا تاج فیروز مدیرعامل مؤسسه تربیت بدنی  با تسلیت اولین سالگرد شهادت سردار سلیمانی و تبریک انتصاب هاشم صیامی به سمت ریاست فدراسیون دوومیدانی بیان کرد: این انتصاب به دو دلیل موجب مایه امیدواری برای رشد ورزش استان خراسان رضوی است . اصالت مشهدی و داشتن تجربیات شما در عرصه دوومیدانی مایه امیدواری است

وی افزود: مؤسسه تربیت بدنی با دارا بودن 25 رشته ورزشی برای آقایان و 17 رشته ورزشی ویژه بانوان و برخورداری از امکانات و تجهیزات مدرن و مجهز توانسته نقش عمده‌ای در توسعه ورزش زائرین و مجاورین حضرت رضا(ع) داشته باشد.
تاج فیروز تاکید کرد: در کمتر نقطه‌ای از کشور می توان مجموعه‌ای با این امکانات گسترده پیدا کرد که در حال حاضر با عنایت حضرت رضا(ع) و دغدغه تولیت محترم و مدیران ارشد آستان قدس ، این امکانات در شهر مشهد به بهترین شکل ممکن فراهم است.
وی همچنین اضافه کرد: ورزشگاه امام رضا(ع) در حوزه دوومیدانی هم نظیر رشته فوتبال مطرح و شناخته شود و در این مسیر تمام زیرساخت های موسسه را در خدمت رشته دوومیدانی کشور به کار می‌بندیم . به‌خصوص پیست تارتان این ورزشگاه از بروزترین استانداردها برخوردار است و تنها پیست دارای گرید A می باشد و می‌توان با بهره‌مندی از این ظرفیت فوق‌العاده از ورزشکاران دوومیدانی‌کار حمایت کرد.
این مقام مسئول در آستان قدس رضوی ابراز امیدواری کرد که این مؤسسه ورزشی با برخورداری از امکانات موجود بتواند در حوزه موضوعات فرهنگی تاثیر گذار باشد و افزود: برای همکاری با کلیه رشته‌های ورزشی در سطح کشور اعلام آمادگی می‌کنیم و به تبع از همکاری با فدراسیون دوومیدانی استقبال می‌کنیم و آن را بخشی از مأموریت‌های ذاتی خود می‌دانیم.

سروسامان دادن به رشته‌ای کم‌رونق
در بخش دیگری از این جلسه، هاشم صیامی رئیس فدراسیون دوومیدانی و عضو کنفدراسیون دوومیدانی آسیا با بیان اینکه ورزشگاه امام رضا(ع) موجب افتخار مشهدی‌ها و به عنوان برندی در ورزش مطرح است، بر برپایی مسابقات دوومیدانی معتبر در شأن این ورزشگاه با حضور دوومیدانی‌کاران کشورهای اسلامی تأکید کرد.
صیامی اظهار کرد: خراسان رضوی دارای پتانسیل فراوانی در عرصه دوومیدانی است و از ورزشکاران نامداری چون حسن تفتیان بهره می‌برد. به خاطر مشکلات عدیده در رشته دوومیدانی خصوصاً در خراسان، برای سروسامان دادن به اوضاع کنونی به حمایت متولیان ورزشی آستان قدس رضوی دلگرم هستیم.
او ضمن یادآوری این نکته که ورزش دوومیدانی کم‌رونق و کم‌مدال است، بیان کرد: چشم‌انداز ما کسب سکوهای درخشان در عرصه‌های جهانی است و در این مسیر از مسئولان مؤسسه تربیت بدنی آستان قدس رضوی درخواست داریم که با نگاه ملی به این رشته ورزشی از فدراسیون دوومیدانی حمایت کنند.
آن طور که رییس فدراسیون دوومیدانی گفته: با وجود پیست با کیفیت تارتان ورزشگاه امام رضا(ع) و برخورداری از همه استانداردهای جهانی، امکان برگزاری مسابقات بزرگ و تورنمنت‌های تخصصی وجود دارد.
صیامی با بیان پیشنهاد خود مبنی بر برگزاری مسابقات دوومیدانی در سطح کشورهای اسلامی به میزبانی ورزشگاه امام رضا(ع)، آن را حرکتی بزرگ و گامی بلند در جهت رشد این ورزش خواند و افزود: اجرای این پیشنهاد، به افزایش اعتبار و ارتقاء سطح ورزش  دوومیدانی شهر مشهد و کشور کمک شایان توجهی خواهد کرد.
او متعهد شد که از قهرمانان نام آور جهانی دعوت به عمل آورده و با کسب مجوز از فدراسیون آسیایی دوومیدانی، مسابقات دوومیدانی در سطح کشورهای اسلامی به عنوان ورودی المپیک ۲۰۲۱ در نظر گرفته شود.
رییس فدراسیون دوومیدانی با دعوت از مدیرعامل مؤسسه تربیت بدنی آستان قدس رضوی به عنوان یکی از اعضای هیات رئیسه فدراسیون دوومیدانی درخواست کرد تا در زمینه گسترش ابعاد فرهنگی این رشته همراه فدراسیون باشد. چرا که توجه به فرهنگ نیاز امروز ورزش و موجب پیشگیری از آسیب‌های اخلاقی و اجتماعی است.
وی ضمن تصریح بر اینکه ظرفیت‌سازی فرهنگی از مسیرنگاه رضوی در مؤسسه تربیت بدنی ایجاد خواهد شد، ابراز امیدواری کرد که بزودی پرچم امام رضا(ع) به دست ورزشکاران دوومیدانی متخلق به اخلاق رضوی در عرصه‌های مختلف به اهتزاز درآید.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید