۱۳۹۹-۱۰-۲۴
امضاء تفاهم نامه سه جانبه همکاری موسسه تربیت بدنی بنیاد کرامت رضوی با وزارت ورزش و جوانان و سازمان بسیج ورزشکاران کشور

 

تفاهم نامه سه جانبه همکاری با حضور عبدالحمید احمدی معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و مهدی میرجلیلی رئیس سازمان بسیج ورزشکاران کشور و علیرضا تاج فیروز مدیرعامل موسسه تربیت بدنی بنیاد کرامت رضوی با حضور فرزاد فتاحی رئیس اداره ورزش و جوانان استان خراسان رضوی در موسسه تربیت بدنی امضاء شد

در ابتدای این جلسه علیرضا تاج فیروز ضمن عرض تسلیت ایام دهه فاطمیه و خیر مقدم به احمدی معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و مهدی میرجلیلی رئیس سازمان بسیج ورزشکاران کشور و همینطور سعید فتاحی رئیس اداره ورزش و جوانان استان خراسان رضوی گفت : اولین هدف موسسه تربیت بدنی توسعه ورزش همگانی در راستای ارتقاء سلامت و افزایش شادابی و نشاط خانواده بزرگ رضوی و آحاد جامعه می باشد و دومین هدف این موسسه رسیدگی به ورزش مناطق محروم و ارائه خدمت به محرومین هست و سومین هدف هم اثر گذاری فرهنگی در جامعه بخصوص ترویج فرهنگ رضوی می باشد و این اهداف محقق نخواهد شد مگر با همراهی معاونت فرهنگی وزارت ورزش و همه فدراسیون های ورزشی تحت نظر وزارت ورزش و جوانان.

تاج فیروز افزود : ما مجموعه کاملا مستقل هستیم و براساس برنامه های از پیش تعیین شده حرکت می کنیم و براساس قانون که مکلف کرده توازن همگانی و قهرمانی باید برقرار باشد و همچنین تاکید مقام معظم رهبری در دیدارهای مختلف با ورزشکاران در رابطه با ورزش همگانی اولویت و پیگیری ما ورزش همگانی است نه قهرمانی.

تاج فیروز ادامه داد : ما می توانیم ظرفیت کاملی از امکانات را برای اردوها فراهم کنیم چون برگزاری این اردوها در مشهد هم بار فنی و هم بار معنوی دارد و درخواست ما از وزارت ورزش با کمک فدراسیون این است که در جهت تحقق این اهداف ، کمک کنند . وی گفت : ما پیشنهاد می کنیم فدراسیون ها در تقویم های خود جامی را با نام جام امام رضا علیه السلام در نظر بگیرند و این مسابقات را در مشهد و با استفاده از امکانات فاخر موسسه برگزار کنند ، ما آمادگی داریم میزبان اردوهای رشته های ورزشی مختلف باشیم .

احمدی معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش ضمن تشکر از تشکیل این جلسه و امضا تفاهم نامه بیان کرد : امروز روز خیلی خوبی برای ورزش کشور است از بابت اینکه گام بزرگی در راه ورزش و معنویت برداشته می شود  که منشا آن وجود مقدس حضرت رضا علیه السلام است. این ظرفیت به وجود آمده توسط آستان قدس رضوی پشتوانه عظیمی برای ورزش کشور می تواند باشد و باید قدردان این ظرفیت کم نظیر باشیم چون واقعا این همه ظرفیت در یک مکان قابل توصیف نیست.

احمدی ادامه داد : هر کاری که با نام امام رضا علیه السلام پیوند بخورد ارزشمند و باعث افتخار است و این تفاهم نامه نشان می دهد که معنویت جایگاه مهمی در ورزش دارد و این امکانات ورزشی از لحاظ کیفیت و زیرساخت بسیار نمونه می باشد و هم از بعد فنی و هم از بعد اجتماعی می تواند این ارزش رو مضاعف کند چون در یک محیط معنوی ورزش می کنیم و باید از آستان قدس ممنون و متشکر باشیم به لحاظ این ظرفیت کم نظیر چون هم روح و هم جسم را تقویت می کند.

وی افزود : خراسان رضوی یک قطب اصلی ورزش کشور هست و موسسه تربیت بدنی یک پشتوانه عظیم برای ورزش این استان می باشد و با توجه به امکانات موجود ، این موسسه می تواند نقش عمده در حوزه سلامت و نشاط و شادابی جامعه داشته باشد و من فکر نمی کنم جایی پیدا شود که با این ظرفیت سرمایه گذاری در این تراز بالا انجام شده باشد و این ظرفیت باید تبلیغ و به همه مردم معرفی شود.

وی ادامه داد : این تفاهم نامه باید با نگاه عملیاتی دیده شود و همه فدراسیون ها با این تفاهم نامه می توانند همه جانبه با این موسسه همکاری داشته باشند چون همه ابعاد مورد نظر در این تفاهم نامه دیده شده و این راهی هست برای ارتباط فدراسیون های ورزشی با آستان قدس رضی خصوصا موسسه تربیت بدنی که آثار عمده و قابل ذکری خواهد داشت با توجه به اینکه ورزشکاران هم خواهان همچین ارتباطی هستند و موفقیت های خود را مدیون امام رضا علیه السلام می دانند.

احمدی همچنین گفت : ترویج فرهنگ رضوی و علوی با سفیر شدن ورزشکاران و خادمیار شدن مربیان محقق خواهد شد و از آنجایی که این موسسه از نظر ورزشی هیچ چیزی کم ندارد و تمام ظرفیت های مورد نیاز فدراسیون های وزارت ورزش را دارد و همینطور قابلیت برگزاری اردو های تیم های ملی در این موسسه امکان پذیر است. با توجه به این ظرفیت ها ما با مسابقاتی با جام امام رضا علیه السلام که با کمک این موسسه انجام شود بسیار موافق هستیم و این خودش هم یک کار فرهنگی محسوب می شود.

فتاحی رئیس اداره ورزش و جوانان استان که در این جلسه حضور داشت گفت : در ورزش کشور استان ما یکی از استان های پیشتاز هست و موسسه تربیت بدنی آستان قدس رضوی دارای ظرفیت های بسیار خوبی هست بخصوص که در حال حاضر با اداره ورزش و جوانان استان ارتباط بسیار خوبی دارند.

وی ادامه داد : هدف نهایی ما در وزارت ورزش و جوانان همین چیزی هست که در حال حاضر در این موسسه وجود دارد. موسسه ایی که هم به لحاظ فرهنگی و هم به لحاظ فنی و ورزشی در سطح عالی هست و آن چیزی هست که در حال حاضر در وزارت ورزش وجود ندارد و مردم این فضا را خصوصا ورزشگاه امام رضا علیه السلام رو دوست دارند. بنده در اداره ورزش و جوانان استان به همه فدراسیون ها ظرفیت این موسسه رو توضیح دادم و خواهان آن بودم تا از این ظرفیت بی نظیر استفاده کنند. اگر این ویروس منحوس کرونا نبود ما امسال اردوهای زیادی را در این موسسه برگزار می کردیم. این ظرفیت باید به نحو احسن استفاده بشود چون فوق العاده هست و می تواند بسیاری از مشکلات ورزش ما را حل کند و باید قدردان این حمایت از سوی آستان قدس رضوی باشیم و بتوانیم از این ظرفیت برای برنامه های آسیایی و جهانی استفاده کنیم.

میرجلیلی رئیس سازمان بسیج ورزشکاران کشور در این جلسه گفت : امروز یک هم افزایی بسیار ویژه رخ داد که بتوانیم از این ظرفیت معنوی و فنی در سه محور افزایش شور و نشاط جامعه ، ارتقاع سلامت مردم و ترویج سبک زندگی رضوی به برکت امام رضا علیه السلام استفاده کنیم. وی افزود : با توجه به ظرفیت های موجود در وزارت ورزش و جوانان و وجود موسسه تربیت بدنی که منتسب به حضرت رضا علیه السلام هست ما می توانیم مربیان را هم خادمیار ورزش کنیم.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید