۱۳۹۵-۰۸-۱۱
هیات ژیمناستیک تربیت بدنی آستان قدس رضوی

تاریخچه

تمرینات خاص و اولیه ژیمناستیک در یونان قدیم بوجود آمده و این تمرینات بخشی از آموزش‌های نظامی و حرکات بدنی افراد آن زمان به حساب می‌آمد. این حرکات و تمرینات بدنی به عنوان برنامه مکمل برای برنامه‌های آموزشی کودکان قرار گرفته بود. این عقیده وجود داشت که این تمرینات باعث ایجاد اتحاد و یکپارچگی بین فکر و بدن می‌شوند.

تاریخچه ژیمناستیک را می‌توان در یونان قدیم بازیابی کرد. ژیمناستیک از واژه gghnazein به معنی "انجام تمرینات بدون لباس" گرفته شده‌است. ژیمناستیک در شکل امروزی اولین بار در سوئد دیده شد. تاریخچه ژیمناستیک نشان می‌دهد لوازم مسابقات ژیمناستیک توسط آلمان و چکسلواکی در دهه ۱۸۸۰ ایجاد شدند. آقای تحصیلکرده آلمانی به نام fridrich Lvdwig jahn به عنوان پدر ژیمناستیک معروف می‌باشد. او از ابزار و لوازم التحریر برای ایجاد تقویت نظم شخصی و قدرت بدنی استفاده کرد. روش سوئدی در سمت دیگر که توسط آقای پر هنریک لین ابداع شد بر روی هماهنگ سازی و موزون کردن با استفاده از توپ‌های کوچک حلقه و چوب بود.

 

معرفی ورزش ژیمناستیک

ژیمناستیک یک ورزش است که حرکات بدن را بر اساس یک آهنگ هماهنگ و موزون می‌سازد. در حقیقت ژیمناستیک را می‌توان به عنوان یک هنر در نظر گرفت. مسابقات ژیمناستیک میزان توانایی، قدرت، هماهنگی و انعطاف بدنی افراد را ارزیابی می‌کند. در تاریخچه ژیمناستیک ورزشکاران متعددی وجود دارند که دنیا را با حرکات و اجرای فوق العاده خود تحت تأثیر قرار داده‌اند.

 

معرفی هیات ژیمناستیک

 هیات ژیمناستیک موسسه تربیت بدنی آستان قدس رضوی با در اختیار داشتن یک سالن اختصاصی که یکی از مجهزترین و با کیفیت ترین سالن های این رشته ورزشی در سطح کشور می باشد و با بهره گیری از مربیان مجرب و متعهد توانسته هنرجویان زیادی را در این رشته ورزشی پرورش و به میادین ورزشی معرفی نماید.

در حال حاضر در این هیات پرورش هنرجویان این رشته ورزشی در سه رده سنی 7 تا 9 سال ، 7 تا 12 سال و 9 تا 12 سال جهت پسران و دو رده سنی 5 تا 9 سال و 5 تا 14 سال جهت دختران انجام می پذیرد.

 

معرفی مربیان

 

شاهسونی

 

نام : حسین / نام خانوادگی : شاهسونی / درجه مربیگری : 3 / سابقه فعالیت : 12 سال / تحصیلات : دیپلم / محل تشکیل کلاس : سالن ژیمناستیک شهید مهدی خلیلی / روزهای : زوج / کد کلاس : 1056 /  ساعت کلاس : 15-16:30

 

نوریان

 

نام : عبدالله / نام خانوادگی : نوریان / درجه مربیگری : 3 / سابقه فعالیت : 12 سال / تحصیلات : فوق لیسانس تربیت بدنی / محل تشکیل کلاس : سالن ژیمناستیک شهید مهدی خلیلی / روزهای : فرد / کد کلاس : 1059 و 1060 / ساعت کلاس : 16:30 الی 18 و 18-19:30

 

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید