موسسه تربیت بدنی آستان قدس رضوی

سفارش به اخلاق و روحیه جوانمردی از صفات بارز امام هشتم است

سیره اخلاقی امام هشتم توضیه به اخلاق اسلامی و روحیه آزادگی و جوانمردی است و با توجه به همین سیره ، پیشتازی تربیت بدنی آستان قدس رضوی در زمینه احیای همین سیره در ورزش جای شگفتی ندارد.  
 

به گزارش پایگاه خبری روابط عمومی موسسه تربیت بدنی آستان قدس رضوی رئیس بسیج ورزشکاران کشور با اشاره به اینکه روحیه پهلوانی و فتوت در سیره امام رضا (ع) جایگاه مهمی دارد افزود : به عقیده من تربیت بدنی آستان قدس رضوی می تواند با پیگیری عملی ترویج مرام پهلوانی در ورزش بسیاری از خلاء های موجود در ورزش را پر کند. سردار داود آذرنوش افزود : سازمان بسیج ورزشکاران کشور نیز اعلام آمادگی می کند در حد توان این نهاد را در ترویج اخلاق در ورزش یاری کند و بسیج ورزشکاران نیز می تواند سومین ضلع ترویج ارزش های اخلاقی در ورزش باشد.

وی همچنین افزود : برگزاری هم اندیشی در زمینه ترویج اخلاق و معنویت در ورزش و در نهایت فرهنگ سازی در این زمینه باید موجب اقدامات عملی در این حوزه شود. سردار آذرنوش خاطر نشان کرد : متاسفانه برخی از حرکت های انجام شده در این حوزه به دلیل پراکندگی و کم اثر بودن نتوانسته از عمق لازم برخوردار شود و اکنون با ورود جدی تربیت بدنی آستان قدس رضوی به این حوزه انتظارات در هماهنگ شدن و عملی شدن این اقدامات بسیار بیشتر از قبل خواهد بود.

وی در پایان گفت : اقدام های اولیه در این حوزه باید با سرعت و البته دقت لازم همراه باشد و با جمع آوری همه نظریات به سرعت به سوی عملیاتی شدن این پروژه بسیار ضروری در ورزش کشور جلو برویم.

 
کلید واژه ها:گفتمان و هم اندیشی اخلاق و مرام پهلوانی در ورزش
 
 
ساختار سازی اولیه شورای ورزش رضوی
  • 1396/12/19 شنبه ساختار سازی اولیه شورای ورزش رضوی
    طراحی ساختار اولیه شورای ورزش رضوی در راستای تحول ورزش در تربیت بدنی استان قدس رضوی با حضور کارشناسان و استادان و همچنین مسئولان کشوری و استانی در موسسه تربیت بدنی آستان قدس رضوی برگزار شد.
استاد دانشگاه و عضو هیات علمی دانشگاه اراک
مدیر گروه اخلاق و تربیت اسلامی بنیاد پژوهش های آستان قدس رضوی
ترویج مرام پهلوانی باید از مرحله راهبردی خارج شود
تربیت بدنی آستان قدس رضوی در 3 حوزه می تواند پرچمدار ترویج ارزش های اخلاقی در ورزش باشد
مستند نخستین دوره هم اندیشی و تربیت مدرس اخلاق و مرام پهلوانی در ورزش کشور
مسئول دفتر امور مشترک هیات های ورزشی آستان قدس رضوی
مسئول تربیت بدنی سپاه محمد رسوب الله (ص)