موسسه تربیت بدنی آستان قدس رضوی

بزرگترین افتخار عمر ورزشی‌ام، کسب عنوان «سفیر ورزش رضوی» است

ملی‎پوش مشهدی دوچرخه‌سواری ایران خطاب به هم‌نسلان جوان خود گفت: فقط پشتکار داشته باشند تا با توکل به خدا و امام رئوف بتوانند به موفقیت برسند و در برابر نام حضرت رضا(ع) و ایران سربلند شوند.  
 

محمد دانشور، قهرمان و عضو تیم ملی دوچرخهسواری ایران در گفتوگو با پایگاه اطلاع رسانی روابط عمومی تربیت بدنی آستان قدس رضوی درخصوص انتخاب و حضور خود به عنوان سفیر ورزش رضوی با شعار «امام رضا(ع) امام مهربانی‌ها» در مسابقات آسیایی مالزی اظهار کرد: در آستانه این مسابقات عنوان با برکت «سفیر ورزش رضوی» توسط تربیت بدنی آستان قدس رضوی به من اعطا شد.
وی افزود: من تاکنون در رقابت‌های بسیاری شرکت داشته و عناوین فراوانی را کسب کرده ام، اما افتخارم این است که در این دوره از رقابت‌ها با عنوان والای سفیر ورزش رضوی شرکت کردم و توانستم با پرچم متبرک و به نام حضرت رضا(ع) در میادین ورزشی حاضر شوم و در حد توان خودم معرف فرهنگ رضوی باشم.
این دوچرخه‌سواری مشهد دارنده دو مدال طلای آسیایی با توصیف انعکاس حضور متفاوت خود در این مسابقات بیان کرد: از آنجایی که غالب رقبا و شرکت کنندگان آسیایی من مسلمان بودند و آستان قدس رضوی و مشهد را می‌شناختند، به همین دلیل بسیار از این حرکت مذهبی ـ ورزشی استقبال کردند و به خاطر همسایگی حرم منور ثامن الحجج(ع) به من علاقه نشان می‌دادند و من به این بهانه تلاش کردم تا آنها را بیشتر با فرهنگ اهل بیت(ع) آشنا کنم.
وی با بیان احساس وصف‌ناشدنی خود از این جریان فرهنگ‌ساز، گفت: ورزشکاران ما با رفتار و منش اسلامی خود می‌توانند تأثیر بسزایی در فرهنگ عمومی جامعه به ویژه نوجوانان و جوانان علاقه‌مند به رویدادهای ورزشی بگذارند و جدای از عملکرد ورزشی، با کردار و گفتار خود نماینده‌ی فرهنگ دینی و ملی خودشان باشند.
دانشور با اشاره به اینکه با کسب آخرین مدال برنز خود در مسابقات دوچرخه‌سواری 2018 مالزی، در مجموع دارنده 20 مدال بین‌المللی است، اضافه کرد: آرزو دارم بار دیگر مدال طلای خودم را در مسابقات آسیایی تکرار کنم؛ همچنین بتوانم در رقابت‌های المپیک آینده شرکت کنم و نماینده شایسته‌ای برای کشورم باشم.

 
کلید واژه ها:سفیر ورزش رضوی , تیم ملی دوچرخه‎سواری ایران
 
 
محمد دانشور دوچرخه سوار ملی پوش مشهدی سفیر ورزش رضوی شد