موسسه تربیت بدنی آستان قدس رضوی

توجه به محرومان رویکرد اصلی جشنواره فرهنگی ورزشی ریحانه

همزمان با ولادت حضرت زهرا (س) جشنواره فرهنگی ورزشی ریحانه در تربیت بدنی آستان قدس رضوی برگزار شد.  
 

به گزارش پایگاه خبری روابط عمومی تربیت بدنی آستان قدس رضوی، زهرا صابری در حاشیه جشنواره فرهنگی ورزشی «ریحانه» اظهار کرد: توجه به دانش آموزان محروم مدارس رویکرد اصلی جشنواره فرهنگی ورزشی «ریحانه» است.
مخاطبین این جشنواره از نواحی آموزش و پرورش یک، دو، پنج و منطقه تبادگان هستند که در انتخاب نواحی سعی بر این بود نواحی کم برخودار و دانش آموزان مدارس مناطق محروم مشهد معرفی شوند.
وی افزود: جشنواره فرهنگی ورزشی ریحانه با حضور 300 نفر از دانش آموزان دختر و مادران آن‌ها که با گروه بندی هر 20 نفر از دانش آموزان با هماهنگی یک مربی ساماندهی شدند، در محل مؤسسه تربیت بدنی آستان قدس رضوی اجرایی شد.
صابری تصریح کرد: این مسابقه در دو بخش فرهنگی و ورزشی با رقابت دانش آموزان در رشته‌های مختلف ورزشی در کنار مادرانشان به صورت همکاری برگزار شد و امتیاز مادر و دختر با هم جمع و در نتیجه به افرادی که از امتیاز بالایی برخوردار باشد جوایزی اهدا می‌شود.
وی با اشاره به پیوست فرهنگی این جشنواره افزود: اجرای کارگاه‌های دین در کنار فعالیت‌های ورزشی گام موثری در حوزه ترویج فرهنگ اسلامی است. هدف کلی این جشنواره ترویج فرهنگ ورزش سالم در محیطی سالم و نهادینه کردن زندگی به سبک رضوی و سوق دادن فضاهای ورزشی به سمت و سوی مکانی سالم همچون اماکن ورزشی استان قدس رضوی است، لذا به همین منظور کارگاه‌های دینی در کنار ورزش برپا شد که هم مادران و هم دختران استقبال فوق‌العاده‌ای از این برنامه کردند.علاوه بر این کارگاه ها دو نمایشگاه با موضوع وقف و نذر و یکی هم در رابطه با الگوی صحیح مصرف ویژه سال اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال برگزار گردید.
صابری با بیان اینکه رویکرد اصلی جشنواره فرهنگی ورزشی «ریحانه» توجه به محرومان است، گفت: جشنواره فرهنگی ورزشی ریحانه امسال به صورت متمرکز در مؤسسه تربیت بدنی آستان قدس رضوی برگزار شد، اما در سال‌های آینده می توان این جشنواره را در سایر شهرستان ها برگزار نمود.
یادآوری می‌شود؛ جشنواره فرهنگی ورزشی «ریحانه» 17اسفندماه با حضور 600 نفر مادر و دختر به مدت یک روز در مجموعه تربیت بدنی آستان قدس رضوی برگزار شد.

 
کلید واژه ها:جشنواره فرهنگی ورزشی ریحانه
 
 
فعالیت‌های فرهنگی ورزشی موجب اعتلای معنوی و روحی می‌شود
برگزاری جشنواره فرهنگی ورزشی ریحانه همزمان با ولادت حضرت زهرا (س)
تربیت بدنی آستان قدس رضوی جشنواره فرهنگی ورزشی ریحانه را برگزار می کند