موسسه تربیت بدنی آستان قدس رضوی

فعالیت‌های فرهنگی ورزشی موجب اعتلای معنوی و روحی می‌شود

مدیرعامل مؤسسه تربیت‌بدنی آستان قدس رضوی با بیان اینکه ایجاد نشاط و صمیمیت میان مادران و دختران ضروری است، گفت: فعالیت‌های فرهنگی ورزشی موجب اعتلای معنوی و روحی می‌شود.  
 

به گزارش پایگاه خبری روابط عمومی تربیت بدنی آستان قدس رضوی ، علی اکبر هاشمی جواهری در مراسم اختتامیه جشنواره فرهنگی ورزشی «ریحانه» ویژه مادران و دختران سرزمین خورشید که در مرکز همایش های این موسسه برگزار شد
با اشاره به اینکه قدرت و توانایی زن و مرد در زندگی متفاوت است، تصریح کرد: زنان نسبت به مردان جسمى ضعيف‌تر و توان بدنى كمترى دارند و قوه تفكر و تعقل در آنان معمولا تحت تأثير احساس و عاطفه قرار مى‏گيرد اما در مقابل، از عواطف پاك، رقت قلب، دل سوزى و مهرورزى بيشترى برخوردار هستند.
وی با بیان اینکه ورزش در سلامت جسم نقش موثری را ایفا می‌کند، بیان کرد: توجه به سلامت و شادابی زنان از طریق تقویت بنیه جسمانی و روحی نیاز جامعه زنان است چرا که دوام یک خانواده سالم در گرو سلامت مادر است بنابراین ایجاد فضاهای سالم ورزشی برای زنان موجب سلامت جامعه می‌شود.
وی گفت: با توجه به اهمیت مسئله ورزش و تربیت بدنی به خصوص در میان بانوان، برگزاری جشنواره‌های ورزشی ویژه بانوان موجب شناسایی استعدادهای ورزشی و رقابت در یک محیط سالم می‌شود.
یادآوری می‌شود؛ جشنواره فرهنگی ورزشی «ریحانه» ویژه مادران و دختران سرزمین خورشید با حضور 600 نفر از دختران دانش آموز پایه هشتم و نهم نواحی مشهد و مدارس دخترانه امام رضا(ع) به همراه مادرانشان و با همکاری و مشارکت مرکز امور بانوان و خانواده آستان قدس رضوی، معاونت تربیت بدنی آموزش و پرورش و بنیاد فرهنگی رضوی به مدت یک روز برگزار شد.


   
کلید واژه ها:جشنواره فرهنگی ورزشی ریحانه
 
 
توجه به محرومان رویکرد اصلی جشنواره فرهنگی ورزشی ریحانه
برگزاری جشنواره فرهنگی ورزشی ریحانه همزمان با ولادت حضرت زهرا (س)
تربیت بدنی آستان قدس رضوی جشنواره فرهنگی ورزشی ریحانه را برگزار می کند