موسسه تربیت بدنی آستان قدس رضوی

نخبگان ورزشی ما به برکت انقلاب، مفاخر اسلام هستند

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی، خطاب به ورزشکاران خراسانی گفت: صرف بالا رفتن پرچمی سه رنگ اهمیتی ندارد؛ پرچم سه رنگی که نقش الله دارد، مهم است و عامل بالا رفتن این پرچم، شما بودید، شمایی که این کلمه را عظیم کردید و در برابر بینش همه جهان اعتلا بخشیدید که شاید ارزش این کار، از مدال کسب شده بیشتر باشد.  


به گزارش "روابط عمومی تربیت بدنی آستان قدس رضوی"، "آیت الله سید احمد علم الهدی" روز گذشته به مناسبت هفته تربیت بدنی و ورزش، در دیدار با جمعی از پیش کسوتان، روسای هیئت‌های ورزشی و اعضای کاروان اعزامی استان به بازی‌های آسیایی و پارا آسیایی جاکارتا 2018، افزود: در کره زمین، تنها ملت وابسته به وجود امیرالمومنین(ع)، این ملت است و شما به عنوان نخبه ارزشی این ملت، در مقابل دید جهانیان قرار گرفتید.وی همچنین افزود:در تمام کشورهای دنیا، قهرمانان عرصه ورزش، سرمایه‌های افتخار آن سرزمین هستند اما به برکت انقلاب مقدس اسلامی، نخبگان ورزشی ما تنها سرمایه‌های این مرز و بوم نیستند بلکه مفاخر اسلام هستند. امروزه کشوری که "قبة الاسلام" است، سرزمین ماست و ملتی که به عنوان وابستگان به اهل بیت(ع) در دنیا شناخته شده اند، ملت ما هستند.آیت ا... علم الهدی همچنین خطاب به ورزشکاران گفت: این افتخار آفرینی در حقیقت، افتخارآفرینی برای جامعه وابسته و دوستدار پیغمبر(ص) و اهل بیت (ع) بوده که نزد خداوند موضوعی با ارزش است. وی ادامه داد: شما می‌توانید شخصیت خودتان را در عرصه وابستگی به خدا، دین، پیغمبر(ص) و اهل بیت(ع) مطرح کنید.
تمام کفر در صدد براندازی ما هستند
نماینده ولی فقیه در استان با تاکید بر این که بین پرچمی که در وسط آن نام ا... نقش بسته با پرچمی که در نیم قرن پیش نشان شیر و خورشید را در وسط خود داشت، تفاوت است، افزود: چیزی که بر این ارزش می‌افزاید، موقعیت جهانی امروز ماست. ما در شرایطی قرار گرفتیم که همه دنیای کفر، دست به دست هم دادند تا ما را براندازی کنند. از زمان بعثت پیامبر اکرم(ص)، اسلام وضعیت امروز خود را نداشته است که همه دنیا بر سر اسلام بریزند تا آن را براندازی کنند. تمام دشمنی‌ها و مخالفت‌هایی که با ما می‌کنند، همه به دلیل وابستگی مردم ما به اسلام و پیغمبر(ص) است.امام جمعه مشهد با بیان این که پس از گذشت 40 سال از انقلاب، برای دشمنان مسجل است که این انقلاب یک ستون دارد و آن هم مردم هستند، گفت: قدرت ما به تسلیحات و توان نظامی و اقتصادی نیست، قدرت این انقلاب، مردم هستند و چون مردم هستند؛ دشمنان نمی‌توانند با این نظام در افتند.آیت ا... علم الهدی ادامه داد: علت وابستگی مردم به این انقلاب، دین آن هاست و اگر نظام رابطه خود با دین را بر هم زند؛ مردم دیگر پای آن ایستادگی نمی‌کنند. اگر قرآن و دین براندازی شود، براندازی این نظام بیش از نصف روز زمان نخواهد برد.وی افزود: در موقعیت کنونی انقلاب، هر عاملی که بتواند قدرت این کشور را در دنیا نشان دهد، عظمت پیغمبر(ص) را نشان می‌دهد و شما ورزشکاران این توان را داشتید و انجامش دادید و پیغمبر(ص) از شما تشکر می‌کند.
قهرمانان ورزشی حامل ارزش‌های دینی باشند
نماینده ولی فقیه در استان سپس خطاب به ورزشکاران گفت: وقتی دنیا شما را به عنوان تابلوی پیغمبر(ص) شناخت، تکلیفی برای شما ایجاد می‌شود و شما باید مظهر ارزش‌های دینی باشید. امروزه اسلام ستیزی به حدی رسیده است که سعی می‌شود مردم دنیا را از مسلمانی بترسانند و شما در چنین شرایطی شده اید مظهر اسلام و دنیا به شما نگاه می‌کند و عظمت اسلام را به همگان نشان دادید.وی ادامه داد: شما باید حامل ارزش‌های دینی و اسلامی در دنیا باشید و مردم دنیا در شما ارزش‌ها و خاصیت‌های دین را ببینید و اسلام واقعی را درک کنند.
استعدادهای ورزشی استان باید شکوفا شود
امام جمعه مشهد با بیان این که در دهه‌های گذشته، استان ورزشکارانی را در چنین سطحی که بتوانند شش مدال طلا کسب کنند، نداشته است، سبب این افتخار را شکوفایی استعدادها دانست و خطاب به مسئولان گفت: خراسان، سرزمین استعداد و نخبه پروری است و البته از قدیم هم چنین بوده است. اکنون در عرصه ورزش هم استعدادهایی هستند که شکوفا نشده‌اند.وی اضافه کرد: در حاشیه شهر مشهد، حدود یک میلیون و 200 هزار نفر سکونت دارند، افرادی که یک گناه بیشتر ندارند و آن هم فقر است. تا قبل از ایجاد ستاد هماهنگی فرهنگی حاشیه شهر در بسیاری از قسمت‌های این منطقه، حتی زمین خاکی هم برای ورزش وجود نداشت که به لطف خدا، امکانات مختصری اکنون فراهم شده است. در این منطقه استعدادهای خوبی به خصوص در عرصه ورزش وجود دارد و این تنها محدود به حاشیه شهر مشهد نیست و در دیگر نقاط استان و به خصوص مناطق جنوبی استان، استعدادهای خوبی حضور دارند.آیت ا... علم الهدی در پایان سخنانش با تاکید بر این که رسالت اداره کل ورزش و جوانان و مدیران ورزشی، استعدادیابی است؛ اظهار کرد: در عرصه ورزش، چند برابر وضعیت موجود، امکانات انسانی داریم که اگر به صورت صحیحی استعدادیابی شود، ما از همه استان‌های کشور پیشی خواهیم گرفت.
ارائه گزارش فعالیت‌های ورزشی
در خور ذکر است، در ابتدای این دیدار نیز علی اکبر هاشمی جواهری(مدیر عامل موسسه تربیت بدنی آستان قدس) و فرزاد فتاحی(مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی) به بیان گزارش‌هایی از فعالیت‌های  ورزشی انجام شده در استان پرداختند و در پایان نیز با اهدای کتاب وحی،از برخی ورزشکاران و دست‌اندرکاران،تجلیل شد.  
کلید واژه ها:نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی، , هفته تربیت بدنی , نخبگان ورزشی
 
 
ورزش زیر چتر امام مهربانی ها
دیدار با جانبازان دفاع مقدس در هفته تربیت بدنی
به مناسبت هفته تربیت بدنی کوهپیمایی خانوادگی توسط تربیت بدنی آستان قدس رضوی برگزار گردید.
غبار روبی مزار شهدا توسط کانون های خادمیاری ورزش رضوی
کاروان خادمیاری سلامت و ورزش رضوی راه اندازی شد
افتتاح پایگاه مقاومت بسیج در تربیت بدنی آستان قدس رضوی
پایان مهربان جام مهربانی و رسانه
  • 1397/7/28 شنبه پایان مهربان جام مهربانی و رسانه
    سوت پایان داوران بین‌المللی فوتبال بر تورنمنت چهارجانبه «جام مهربانی و رسانه» سرآغازی بود بر یک مهربانی بی‌پایان؛ جامی که با دورهمی و همدلی صمیمانه اهالی رسانه و ورزش قرار بود پایان مهری پُرمهر را رقم بزند.
برنامه های تربیت بدنی آستان قدس رضوی در هفته تربیت بدنی