موسسه تربیت بدنی آستان قدس رضوی

برنامه های دهه آخر صفر تربیت بدنی آستان قدس رضوی

همزمان با فرارسیدن ایام رحلت حضرت رسول اکرم (ص) و شهادت امام رضا (ع) تربیت بدنی آستان قدس رضوی همراستا با سایر برنامه های آستان قدس رضوی برنامه های متعددی را در جهت تکریم از زائران پیاده حضرت با بسیج کلیه امکانات خود برگزار می نماید.  
 

به گزارش روابط عمومی تربیت بدنی آستان قدس رضوی عمده فعالیت این موسسه که با کمک خادمیاران ورزشی مشهد اجرا خواهد شد در 3 محور برپایی ایستگاه صلواتی ، اسکان و مراسم عزاداری خواهد بود. در ایستگاه صلواتی که در محل اصلی این موسسه در بلوار فردوسی برپا می شود علاوه بر پذیرایی و اقامه نماز جماعت به زائران ماساژ و خدمات فرهنگی ارائه می گردد. سالن های ورزشی موسسه در 3 روز آخر صفر پذیرای اسکان زائران خواهد بود که با هماهنگی کانون های خادمیار ورزشی سراسر کشور زائران ورزشی در کنار سایر زائران اسکان داده خواهد شد.

برگزاری مراسم عزاداری ویژه ورزشکاران شهر مشهد در یکی از شب های منتهی به شهادت حضرت رضا (ع) هم محفلی برای عرض ارادت جامعه ورزش به محضر امام مهربانی خواهد بود.

از مهمترین اهداف این برنامه ها که بر محور خادمیاری ورزشی خواهد بود استفاده از ابزار ورزش در جهت ایجاد وحدت و همدلی و تکریم زائران پیاده حضرت رضا (ع) و حضور فعال جامعه ورزش در کنار اهداف فرهنگی و ارتقای فرهنگ دینی و آئینی می باشد.

 
کلید واژه ها:دهه آخر صفر , تکریم زائرن پیاده
 
 
همراه با خادمیاران ورزش رضوی
  • 1397/8/19 شنبه همراه با خادمیاران ورزش رضوی
    همزمان با دهه آخر صفر خادمیاران ورزش رضوی در جهت عرض ارادت به امام مهربانی ها به ارائه خدمت به زائران حضرت پرداختند.
اینجا رواقی از خدمت است
  • 1397/8/19 شنبه اینجا رواقی از خدمت است
    همه مدال افتخار خدمت به سینه دارند. با هم فرقی ندارند؛ چه آن‌ها که در قامت کارکنان موسسه تربیت بدنی آستان قدس رضوی پای کاراند، چه آنان که همین چند روز برای خدمت‌رسانی به زائران پیاده ثامن الحجج(ع) آستین همت بالا زده‌اند.
پذیرایی روزانه با 7 هزار وعده غذای گرم از زائران پیاده امام هشتم
خاک پای‌تان طوطیای چشمان‌مان
  • 1397/8/16 چهارشنبه میزبانی موسسه تربیت بدنی آستان قدس رضوی از زائران پیاده امام هشتم خاک پای‌تان طوطیای چشمان‌مان
    برو و بیایی است و بساط پذیرایی روبراه. آب و جارو کرده‌اند و اسپند دود داده‎اند، ایستگاهی صلواتی در سر در ورودی برپا شده که بر پیشانی آن حک شده است؛ خاک پای‌تان طوطیای چشمان‌مان. ایستگاه در همین روز نخست برپایی، مملو از مهمان شده است. عاشقان و دلدادگانی که از اقصی نقاط کشور صدها کیلومتر راه را با پای پیاده و گاه بدون پای‌افزار برای پابوسی بارگاه منور حضرت شمس‌الشموس پیموده‌اند.
استقبال و تکریم زائران پیاده در تربیت بدنی آستان قدس رضوی
برگزاری جلسه اخلاق و قرائت زیارت عاشورا
تجهیز سالن های ورزشی آستان قدس برای اسکان زائران پیاده امام مهربانی