موسسه تربیت بدنی آستان قدس رضوی

مدال زرین خادمی ورزش، بالاترین مدال در کلکسیون افتخاراتم است

این خادمیار ورزشی آستان قدس رضوی ضمن اشاره به تعدد مدال‌ها و عناوین در مجموعه افتخاراتش، تصریح کرد: با این که مدال‌های طلای بسیاری را در عمر ورزشی‌ام کسب کرده‌ام، مدال افتخار خادمیاری ورزشی حضرت رضا(ع) ارزش بالاتری برایم دارد.  
 

ابراهیم سن سبلی، قهرمان پیشکسوت والیبال در حاشیه برگزاری مسابقات فرهنگی‌ـ‌ورزشی «خورشید ولایت» در تربیت بدنی آستان قدس در گفت‌وگو با خبرنگار آستان‌نیوز به کارنامه درخشان ورزشی خود اشاره‌ای کرد و گفت: اهل روستای کُرد شهرستان آق‌قلای استان گلستان هستم و از سال 66، فعالیت ورزشی خودم را در رشته والیبال آغاز کردم. 13 سال تجربه عضویت در تیم ملی والیبال و 12 سال هم سابقه حضور در قالب تیم والیبال ساحلی کشوری را دارم.

وی با بیان اینکه خانوادگی سابقه ورزش حرفه‌ای در رشته والیبال دارند، گفت: شش برادرم در رشته والیبال به صورت حرفه‌ای مشغول فعالیت هستند و من به تبعیت از برادرهای بزرگترم به این رشته علاقه‌مند ‌شدم.

به گفته وی، از اولین سال حضورش در تیم‌های ورزشی حائز دریافت عناوین مختلفی از جمله کاملترین بازیکن نوجوان والیبال جهان، قهرمان سوپر لیگ والیبال کشور با تیم فجر تهران، قهرمان والیبال ساحلی جهانی عمان، قهرمان والیبال ساحلی آسیایی تایلند تا آخرین آنها، بهترین بازیکن والیبال جهان در مسابقات جهانی والیبال ساحلی کشور لتونی طی سال جاری شده است.

این ورزشکار پیشکسوت درخصوص کیفیت برپایی این رقابت‌ها هم بیان کرد: با اطلاع یافتن از برگزاری این مسابقات، با شور و شوق بسیار به عنوان شرکت‌کننده ثبت‌نام کردم چرا که در کنار ورزش و تفریح، از زیارتی معنوی در حرم مطهر امام هشتم لذت بردم.  

وی از نحوه عضویتش در شمار خادمان این آستان قدسی هم تعریف کرد: طبق اطلاعیه‌ای که نمایندگی آستان قدس در استان گلستان برای خادمیاری ورزشی اعلام کرد، ابراز علاقه و نام‌نویسی کردم و تاکنون حدود یکسال افتخار همراهی این مجموعه معنوی را در قامت ورزش پشت سر گذرانده‌ام. 

سن سبلی با ذکر این نکته که تیم والیبال پیشکسوتان استان گلستان معمولا پیروز رقابت‌های مختلف است، افزود: با وجود این که مدال‌های طلای بسیاری را در عمر فعالیت ورزشی‌ام کسب کرده‌ام اما مدال افتخارآمیز خادمی حضرت رضا(ع)، ارزش بالاتری برایم دارد. 

وی با اشاره به شماری از مزیت‌های زیرساختی سالن‌های چندمنظوره تربیت بدنی آستان قدس رضوی گفت: علیرغم سال‌ها تجربه سفر در استانها و حتی پایتخت، کمتر مجموعه‌ای با چنین امکانات بینظیری را به خصوص برای ورزش‌های توپی می‌توان پیدا کرد که قابل تقدیر است.

این خادمیار ورزشی همچنین بر ارزش و اهمیت ورزش کردن در سنین بالاتر از میانسالی تاکید کرد و گفت: باید به بهانه‌های مختلف از جمله برپایی مسابقات حرفه‌ای، بازی‌های دوستانه و عامالمنفعه و حتی ساعتی ورزش صبحگاهی، همه را به ورزش کردن ترغیب کنیم چون با دستاویز کردن ورزش در سنین بالا هم می‌توان از بند معضلات مختلفی مانند اعتیاد رها شد. 

 

 
کلید واژه ها:قهرمان جهانی والیبال , خادمیار ورزشی آستان قدس رضوی